За словами аналітика слід звернути увагу, що в своїх розрахунках НБУ не очікує повторного локдауна в світі і Україні. А аналіз необхідно почати з найбільш часто згадуваного в ЗМІ показника — Внутрішнього валового продукту (ВВП), а точніше — з темпів його зростання до 2023 року.
На думку НБУ, ВВП в зазначений період складе близько 4,0%, що перевищує показники 2018−2019 років. Падіння 2020 року регулятор раніше оцінює в 4,4%. У зв'язку з цим прогнозних темпів зростання ВВП недостатньо для того, щоб вийти на рівень розвитку наших найближчих «сусідів» по ЄС. Прийнятні показники для нашої країни знаходяться в діапазоні щорічних 5,0−7,0%. Тепер розглянемо ситуацію з цінами, зокрема — споживчу інфляцію.
Ситуація в поточному році і прогнози до 2023 року багато в чому краще статистики 2018 року. Зниження в 2020 році було викликано локдауном, низькою обліковою ставкою НБУ і загальносвітовим трендом уповільнення інфляції. В цьому році прискорення даного показника очікується через неврожай минулого року, підвищенням мінімальної зарплати на 20%, зростанням цін на продовольчі товари, а також плановим подорожчанням адміністративно-регульованих товарів і послуг (акцизів, мит і тарифів ЖКГ). На думку НБУ, зростання інфляції в цій категорії буде до 2023 року вище 9,0%, тобто в цілому випередить темпи споживчої інфляції.
Виходячи з прогнозу Нацбанку, зростання цін на адміністративно-регульовані товари і послуги буде не таким болісним, ніж в 2018 році, але все одно відчутним для сімейних бюджетів українських домогосподарств.
Валові міжнародні резерви України до 2023 року будуть перебувати на нинішні позначки.
У поточному році регулятор планує їх збільшення вище 30 млрд доларів США. Можна припустити, що динаміка курсу долара залишиться в існуючих кордонах. По валютній парі долар / гривня межею зростання буде рівень 28,30 з перспективою зміцнення до 27,80 до 2023 року. Повторення ситуації, аналогічної 2015 або 2019 років, не очікується.
Як висновок можна сказати, що НБУ прогнозує «консервацію» поточного стану справ з плавним зростанням добробуту українського населення. З огляду на, що більше 50% доходів держбюджету йде на виплату зовнішніх і внутрішніх боргів при сировинному характері експорту, іншого чекати не доводиться.
На майбутньому тижні за курсом долара США проти гривні очікую зміцнення до рівня 28,25. Єдина європейська валюта до гривні, ймовірно, досягне позначки 34,35.