Прем'єр назвав створення правоохоронного органу, який займатиметься кримінальними порушеннями у сфері економіки «черговим кроком до Європи та цивілізованого світу».
«Податкова міліція відходить у минуле, а на її місці з’явиться новий аналітичний орган, який займатиметься розслідуванням фінансових та економічних злочинів без корупції та «маски-шоу», — підкреслив Шмигаль.
Документ підтримали 242 народних депутати.
Детальніше про Бюро економічної безпеки
Бюро економічної безпеки (БЕБ) буде єдиним правоохоронним органом, що розслідуватиме економічні злочини, крім тих, які розслідує НАБУ. Це означає, що зі створенням БЕБ зникне не лише податкова міліція, але й економічні підрозділи в Національній поліції та Службі безпеки України.
Загалом на БЕБ планують покласти повноваження розслідувати ухилення від сплати податків та ще низки злочинів, пов’язаних з економікою та фінансами.
У БЕБі працюватимуть детективи, які проводитимуть не лише збір аналітичної інформації, а й вестимуть оперативно-розшукову діяльність на рівні з іншими силовими структурами.
Загалом у БЕБ планують працевлаштувати 4 тис. працівників — як у центральний апарат, так і в регіональні відділення.
Очолюватиме бюро директор. У першому читанні цього законопроєкту передбачалось, що директора на 5 років призначатиме президент, а обиратиме конкурсна комісія. Проте до другого читання у документ внесли зміни — тепер передбачено, що директор, відібраний на відкритому конкурсі, призначатиметься Кабміном за поданням прем'єра.
Читайте також: Бюро економічної безпеки: фінкомітет рекомендував законопроєкт до другого читання
Нагадаємо
Створення Бюро економічної безпеки (або аналогічного органу) замість існуючої Податкової міліції до кінця 2020 року було одним із зобов’язань України перед МВФ.
Верховна Рада 3 вересня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 3087-д «Про Бюро економічної безпеки». Цей законопроєкт розроблено, щоб ліквідувати податкову міліції, для оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки, усунення дублювання їх функцій та створення Бюро економічної безпеки.
До законопроєкту «Про Бюро економічної безпеки України» № 3087-д до другого читання народні депутати подали близько 1500 поправок.