Водночас JP Morgan прогнозує отримання Україною нових траншів від МВФ у 2021 році.
Позиція JP Morgan
«Ми зберігаємо нейтральну позицію щодо локальних активів, оскільки очікується ослаблення фундаментальної підтримки, а також через невизначеність щодо термінів отримання траншу МВФ», — йдеться у звіті.
Аналітики JP Morgan очікують, що staff-level agreement може бути укладений за підсумками місії МВФ у січні, однак виплата коштів у січні - березні цього року малоймовірна. Проте в разі зняття обмежень цін на природний газ у квітні Фонд може перерахувати кошти в другому кварталі цього року.
Надходження очікуються або $1,4 млрд у другому кварталі 2021 року, або два транші по $0,7 млрд — у другому і третьому кварталах, або укладення угоди про нову програму.
При цьому аналітики JP Morgan вказують: Україна найбільше постраждала від коронакризи, якщо порівняти з іншими країнами. Як причини інвестбанк називає затримку реформ і відсутність співпраці з МВФ.
Щодо місії МВФ
Місія Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду з питань першого перегляду програми для України в форматі stand-by продовжує роботу, повідомив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман, пише Інтерфакс-Україна. Місія проводить дистанційне обговорення з владою України останніх актуально економічних подій, а також заходів і реформ, необхідних для завершення першого перегляду.
Місія стартувала 21−23 грудня минулого року, після чого була взята перерва на свята до 11 січня 2021-го.
За даними інформованих джерел, програма stand-by фактично була призупинена через дії з боку української сторони, які поставили під сумніви базові принципи співпраці за програмою. Однак заяви президента Володимира Зеленського про прихильність реформам і боротьбі з корупцією і низка конкретних кроків, в тому числі ухвалення держбюджету-2021 і відновлення оргструктури Нацбанку, дозволили заявити про місію.
Читайте також: Кабмін хоче змінити формат співпраці з МВФ
Раніше
Протягом наступних декількох років через кризу, що спричинена пандемією коронавірусу, світ може не дорахуватися $28 трлн у вигляді втраченого валового внутрішнього продукту. Наразі МВФ працює над інструментами кредитування, щоб підтримати країни, які потребують допомоги.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі