Що засвідчило опитування
У ході опитування, проведеного серед 2 тис. респондентів компанією Which, 34% опитуваних повідомили, що з початку березня, коли в Британії було введено перший локдаун, вони хоча б раз стикалися з неможливістю здійснити покупку за готівку. У звіті Which навіть наводиться випадок, коли хворому на діабет, який терміново потребував їжі через падіння рівня цукру в крові, було відмовлено в обслуговуванні в двох ресторанах, оскільки гастрономічні заклади під час пандемії повністю перейшли на електронні платежі.
Деякі політики висловлюють побоювання, що монетарна система Сполученого Королівства перебуває на межі розпаду.
«Ми неодноразово попереджали про наслідки, які коронавірус матиме для і без того тендітної грошової системи, але уряд і регулюючі органи не вжили жодних дій, щоб зрозуміти масштаб цієї проблеми», — заявила Дженні Росс, фінансовий редактор Which.
Читайте також: Великобританія поступилася США в рейтингу країн для ведення бізнесу
Думки дослідників
Аналітики компанії Which закликали власників магазинів, ресторанів, інших громадських місць продовжувати приймати готівку, щоб покупці не опинилися в становищі, коли у них не буде іншого способу заплатити.
Відзначається, що наразі триває розробка ініціативи щодо захисту споживачів, які хочуть або змушені продовжувати робити покупки за готівку.
Дженні Росс також закликає керівництво країни покласти на FCA (Управління фінансового контролю) відповідальність за моніторинг роботи британських підприємств, які приймають готівку. В іншому разі мережа готівки впаде і мільйони людей залишаться без коштів для існування.