Що відомо про дослідження
Останнє дослідження, яке наразі ще не пройшло експертну оцінку, було проведено на синтетичному вірусі з 10 мутаціями, характерними для варіанту, який ідентифікували у Великій Британії.
Серед 11 авторів дослідження були співзасновники BioNTech Угур Сахін і Оезлем Туеречі.
Для цього тесту науковці взяли зразки крові у вакцинованих учасників. Виявилося, що антитіла в крові добровольців, яким вводилася вакцина, нейтралізувала вірус так само ефективно, як і попередню версію covid-19, для якої спочатку був розроблений продукт.
Страхування від covid-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Це дослідження означає, що розробка вакцини наразі не повинна починатися знову і можна буде використовувати вже винайдений препарат.
AstraZeneca, Moderna і CureVac також перевіряють свої вакцини на ефективність. Наразі вони ще не опублікували результати цих тестів.
«Британський» вірус
-
У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Внаслідок цього Європейський Союз проведе термінову кризову зустріч в Брюсселі, щоб обговорити обмеження на транспортне сполучення з Британією.
-
У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що цей штам коронавірусу виявили вже у 25 країнах Європейського регіону.
-
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повідомило, що мутований штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на covid-19.
Яку вакцину закупить Україна
Вакцинація від covid-19 в Україні почнеться в середині лютого.
Згідно з програмою COVAX, Україна має отримати 8−16 мільйонів доз вакцини від covid-19. Крім того, 30 грудня Офіс президента повідомив, що Україна отримає 1,9 мільйона доз вакцини проти covid-19 від китайського виробника вакцин Sinovac Biotech.
13 січня видання The Wall Street Journal повідомило, що створена китайською компанією Sinovac Biotech вакцина від covid-19 показала 50% ефективності під час випробувань у Бразилії.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».