Кого звільнено від сплати ЄСВ
Від сплати ЄСВ за себе звільнили такі категорії платників:
- особи, які провадять незалежну професійну та іншу діяльність, та одночасно зареєстровані фізособами-підприємцями;
- фізособи-підприємці та незалежні професіонали, які мають основне місце роботи, та за яких роботодавцем було сплачено ЄСВ, у розмірі не менше за мінімальний;
- фізособи-підприємці (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерських господарств, які не отримали дохід (прибуток) у звітному періоді;
- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю;
- фізособи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну та іншу діяльність, та отримують пенсію за вислугу років.
Читайте також: ЄСВ та єдиний податок-2021: розрахунки для ФОПів
Хто тимчасово звільняється від сплати ЄСВ
Iншим Законом № 1072 платники єдиного податку І групи тимчасово звільняються від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень — травень 2021 року. Виняток — випадки порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV ПКУ умов застосування першої групи платників єдиного податку.
Окрім того, Законом № 592 передбачено списання заборгованості зі сплати єдиного внеску ФОПам-загальносистемникам, починаючи з 1 січня 2017 року по 1 січня 2021 року, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми заборгованості. Для цього підприємці повинні протягом 90 календарних днів з дати набуття чинності Закону подати:
- держреєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;
- податковому органу — звітність з ЄСВ за 2017−2020 роки, якщо вона не була подана раніше;
- заяву про списання недоїмки та штрафів.
Читайте також: Частина ЄСВ і ПДФО перейде на обов'язкові накопичувальні пенсії — голова Комітету ВР