Він зазначив, що Україна в меморандумі з МВФ взяла на себе чіткі зобов’язання щодо ринкового тарифоутворення на ринку природного газу.
МВФ б"є тривогу
«Про те, що таке рішення є можливим, наші партнери знають. В них є відповідна реакція. Вони занепокоєні, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора в нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане поки що немає підстав», — заявив міністр.
Читайте також: На скільки подорожчає газ в січні 2021 року
За його словами, уряд намагається пояснити представникам МВФ, що неприйняття рішення про зниження цін може мати досить негативні наслідки для економіки країни в цілому. «Тобто тут питання, наскільки ми аргументовано цю позицію будемо доводити», — сказав Марченко.
Уряд пояснює представникам Фонду, що «ми зараз в пожарному порядку вирішуємо проблему, яка виникла», — додав міністр.
Читайте також: 6,99 за кубометр. Кабмін обмежив ціну на газ для населення
Він підкреслив, що остаточного рішення щодо зниження цін наразі немає, проте це може бути зроблено найближчим часом. Також, постійно проводяться консультації, зокрема і з МВФ. Питання тарифів на газ обговорюється з початку тижня.
Передісторія
13 січня Кабінет міністрів вирішив встановити ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр з 1 лютого. Тариф у 6,99 грн/куб буде діяти для всіх побутових споживачів до кінця карантину або опалювального сезону.
Газ для побутових споживачів у 2020 році подорожчав на 56,3%. В грудні ціни на газ зросли в 1,5 раза.
12 січня на нараді в Офісі президента України був сформований механізм, який дозволить знизити вартість транспортування газу для населення. Також напрацьовані способи зниження тарифів на газ.