Як пише WSJ, чиновники Держдепартаменту та Міністерства оборони США в останні тижні обговорювали розширення чорного списку компаній, заборонених для американських інвестицій через зв'язки з китайськими військовими і спецслужбами. За інформацією ЗМІ, план додавання цих компаній в чорний список залишається в стадії обговорення і може не відбутися.
Tencent і Alibaba — дві найбільш дорогі публічні компанії Китаю з сукупної ринковою капіталізацією понад $ 1,3 трлн. Акціями в них володіють десятки американських фондів та інші інвестори.
Історія протистояння
Уряд США оголосив початковий чорний список китайських компаній, в які не можуть інвестувати американці в листопаді 2020 року. До нього увійшла 31 компанія.
У грудні США включили в чорний список ще чотири китайські компанії. Серед них нафтогазова корпорація CNOOC і виробник мікрочіпів SMIC. «Пентагон готовий рішуче протидіяти стратегії Китаю щодо розвитку військово-цивільного синтезу, метою якого є модернізація Народно-визвольної армії Китаю шляхом забезпечення доступу до передових технологій», — пояснили своє рішення в США.
Як повідомляв «Мінфін», на цьому тижні Нью-Йоркська фондова біржа (NYSE) вирішила відмовитися від делістингу акцій трьох китайських мобільних операторів (China Mobile, China Telecom і China Unicom), які потрапили в чорний список для інвестицій. Однак незабаром після нових пояснень з боку міністерства фінансів, NYSE заявила, що все ж проведе делістинг акцій цих компаній.
Читайте також: Приручити дракона: як заробити на фондовому ринку Китаю
У свою чергу Китай заявив, що вживатиме необхідних заходів для захисту прав і інтересів китайських підприємств через делістинг. КНР вважає, що американська сторона використовує державні заходи «для придушення китайських підприємств, що не відповідає ринковим правилам і порушує ринкову логіку».