Новий локдаун нагадує той, що який вже вводився в березні минулого року. Виходити з дому буде дозволено не більше, ніж на годину в день і для чітко визначених занять: фізичні вправи, купівля продуктів і предметів першої необхідності або надання допомоги.
Людям, якщо вони не працюють в ключових сферах або там, де віддалена робота неможлива (наприклад, на будівництвах), пропонується по можливості працювати з дому, більшість шкіл буде закрито, а школярі переводяться на домашнє навчання.
Також введені такі обмеження:
- Студенти університетів не повернуться з канікул в студентські містечка і продовжать навчання дистанційно.
- Ресторанам дозволено продовжувати торгувати їжею на винос, але не алкоголем.
- Спортивні споруди на відкритому повітрі, такі як поля для гольфу, тенісні корти і спортмайданчики під відкритим небом будуть закриті.
- Заходи для спортсменів-любителів скасовуються, однак професійним спортсменам, в тому числі футбольної прем'єр-ліги, дозволено продовжувати гру.
Заключна фаза боротьби
Джонсон попередив, що на Британію чекають важкі часи, але оптимізму втрачати не потрібно.
«Я впевнений, що ми вступаємо в заключну фазу боротьби, оскільки з кожним новим щепленням шанси в цій боротьбі з коронавірусом схиляються на користь британського народу», — заявив він.
За словами прем'єр-міністра, якщо все піде добре, то вже до середини лютого всі представники чотирьох пріоритетних груп (туди входять ті, хто живе в будинках для людей похилого віку та працівники цих закладів, люди у віці за 70 і працівники охорони здоров'я) отримають першу дозу вакцини.
Обмеження в Україні
Як повідомляв «Мінфін», в Україні посилений карантин буде введений з 8 по 24 січня. Серед обмежень — заборона на роботу кафе, ресторанів, барів (крім доставки на винос), магазинів непродовольчих товарів, кінотеатрів, фітнес-клубів, ТРЦ.
Читайте також: Українці бояться бідності більше, ніж хвороби — опитування
Крім того, в цей період в супермаркетах буде заборонено продавати побутову хімію, інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки.