Що треба буде робити
Книгу обліку доходів та витрат замінить затверджена Міністерством фінансів Типова форма. Цю форму модна будет заповнювати в паперовому або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет платника податків.
Зуважимо, що ФОПи у будь якому разі мають зберігати Книгу обліку протягом 3 років після останнього звітного періоду.
З чим можна буде зачекати
ФОПи II та IV груп, що сплачують єдиний податок, можуть поки що не використовувати касові апарати. Цей обов'язок відклали до 1 січня 2022 року.
Читайте також: Як відкрити чи закрити ФОП онлайн за 10 хвилин на державному порталі «Дія»
Як підвищились податки для ФОПів
Підвищення у 2021 році мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму збільшують розмір податків для ФОПів, які працюють за спрощеною системою оподаткування.
З 1 січня ЄСВ становитиме 1 320 грн, а з 1 грудня — 1 430 грн.
З 1 січня ФОПи для ФОП I групи єдиний податок складатиме 227 грн, а для II групи — 1 200 грн. Для ФОПів III групи розмір єдиного податку змінюється в залежності від доходу: 3% — якщо ФОП є платником ПДВ, та 5% — якщо ні.
Хто не платитиме ЄСВ та ЄП
Для ФОПів I групи за ініціативою президента встановлено податкові канікули. Це означає, що підприємців звільнено від сплати ЄП та ЄСВ із грудня 2020 по травень 2021 року.
Практично це означає, що ФОП зможуть зекономити у 2021 році 6 600 грн на сплаті ЄСВ та 1 094,5 грн на сплаті єдиного податку.
Читайте також:«8 тисяч Зеленського». Рада проголосувала за выплати ФОПам