На його думку, позови навмисне подані напередодні прибуття до України місії МВФ. «Не забули ще аналогічний демарш пана Смолія, коли були зірвані багатомільярдні запозичення за прийнятними відсотками!» — вважає Данилишин.
Він нагадав, що «пані Рожкова свого часу була задіяна в переговорних процедурах з керівництвом Фонду, і добре знає усі чутливі моменти взаємного спілкування».
Читайте також: Україна скасувала розміщення євробондів на $ 1,75 мільярда після відставки голови НБУ
«Схоже, вона вирішила всі ці „знання“ задіяти. Відтак я роблю висновок, що мета отого юридичного демаршу — послабити позиції української сторони у перемовинах з представниками МВФ», — стверджує Данилишин.
Він також зазначив, що сам позов офіційно до Ради НБУ ще не надійшов. Тому залишається лише здогадуватися про його суть: «чи то йдеться про оскарження винесеної догани, чи дійсно Рожкова та Сологуб прагнуть відсудити собі багатомільйонні премії».
Рожковій пригадали банкопад
«Заступник голови НБУ — найманий клерк, який затверджується Радою з подачі голови НБУ. І Рада має право як похвалити, так і покарати за певні дії. А карати є за що — від „банкопаду“ — найбільшої авантюри періоду 2014−2018 років, який разом зі спецоперацією по відомому банку забрав майже 38% втрат ВВП, так і маніпуляції з відсотковими ставками, що суттєво пригальмувало розвиток економіки, починаючи з 2017 року», — нагадав голова Ради Нацбанку.
Він також закликав колег повернутися у формат експертної дискусії та не влаштовувати в подальшому інформаційних воєн, фейкових вкидів компромату. Данилишин зазначив, що цей рік виявився і так заскладним для фінансової системи країни. Чергові маніпуляції з боку деяких високопосадовців НБУ їй витримати буде не просто.
Чому Рожкова з Сологубом судяться із Радою НБУ
Рада Національного банку 5 жовтня оголосила догану та недовіру першим заступникам голови НБУ Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу, які раніше працювали у команді ексголови Якова Смолія.
Рожковій та Сологубу висловили недовіру через їхні публічні виступи.