Половинчасті рішення не ефективні
«Я прихильник повного локдауну з зупинкою транспорту. Адже будь-які половинчасті обмеження не дають користі, на яку ми розраховуємо», — сказав Гетманцев.
У той же час він додав, що жорсткі обмеження в інших країнах негативно позначаються на малому бізнесі. Хоча заходи, які вживають інші країни, набагато суворіші, ніж в Україні.
«Ніхто у світі не знає, як діяти, ніхто не знає чітких алгоритмів. От Велика Британія знову вводить повний локдаун. Ізраїль вводить повний локдаун. Тобто багато країн пройшли через повні локдауни. Наш уряд вирішив зробити компромісні заходи, ввівши з 8 січня локдаун, не припинивши роботу транспорту. Він намагається знайти певний компроміс… Розумієте, якщо ми зможемо врятувати одне життя українця ціною 0,5% ВВП, ми повинні це зробити, навіть не замислюючись», — подкреслив Гетманцев.
Читайте також: Як ФОПу отримати «8 тисяч Зеленського» та інші послаблення
Що передбачає січневий локдаун
9 грудня уряд визначився із датою введення жорстких карантинних обмежень. Передбачається, що вони діятимуть з 8 по 24 січня.
В цей період буде заборонено:
- відвідування закладів освіти, крім дошкільної;
- роботу кафе, барів, ресторанів, закладів розваг, ТРЦ, крім купівлі товарів першої необхідності;
- роботу салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних;
- проведення культурних масових заходів;
- роботу продовольчих та непродовольчих ринків;
- прийом відвідувачів до кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць.
Читайте також: Українці бояться бідності більше, ніж хвороби — опитування
Як вплине на економіку
Національний банк прогнозує втрати економіки України на рівні 0,2 п.п. ВВП в зв'язку з введенням локдауна з 8 по 24 січня 2021 року.
В свою чергу, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що падіння валового внутрішнього продукту(ВВП) України в першому кварталі 2021 року становитиме близько 3%. Надалі ситуація покращиться.