Які змінилися строки
Національний банк послідовно опікується доступом до фінансових послуг однакового рівня для всіх категорій населення. Особливу увагу регулятор приділяє маломобільним групам населення. Тож, перед банками були поставлені умови щодо забезпечення відповідності банківських приміщень до потреб цих людей.
Графік змін було складено з урахуванням потреби банків у додатковому часі для вирішення операційних проблем через запроваджені карантинні заходи. Отже, банки мають змінити:
- до 1 липня 2022 року — мінімум 50% приміщень у Києві, обласних центрах і в містах із населенням понад 300 тис. осіб та мінімум 30% приміщень, розташованих в інших населених пунктах;
- до 1 липня 2023 року — всі приміщення в Києві та містах з населенням понад 300 тис. осіб та не менше 70% приміщень в інших населених пунктах України;
- до 1 липня 2024 року — всі приміщення.
Крім того, після низки зустрічей з банками щодо забезпечення інформаційно-технологічної доступності послуг, вебсайтів і приміщень банків для обслуговування маломобільних груп населення Національний банк розробить комплексні рекомендації банкам та іншим фінансовим установам для формування єдиного стандарту дотримання прав маломобільних груп населення під час надання фінансових послуг.
До речі
Національний банк також збільшив строк для обрання на посаду голови, його заступника або члена наглоядової ради банку в разі, якщо регулятор відхилив запропоновані банком кандидатури. Відтепер банк матиме два місяці для припинення повноважень і чотири місяці для обрання нових кандидатів. Раніше банк мав визначитися з новим кандидатом на такі посади протягом трьох місяців.
Зазначені зміни затверджені постановою правління Національного банку від 21 грудня 2020 року № 164. Постанова набуває чинності з 24 грудня 2020 року.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі