Як змінився ВВП

За даними Держстату, в третьому кварталі реальний валовий внутрішній продукт України скоротився на 3,5% порівняно з аналогічним періодом торік.

Водночас порівняно з II кварталом року реальний ВВП у III кварталі збільшився на 8,5% (з урахуванням сезонного фактору).

Передісторія

Раніше Держстат повідомляв, що падіння економіки України сповільнилося до 3,5%.

Таким чином, падіння економіки України в III кварталі сповільнилося після падіння на 11,4% у другому кварталі.

Нагадаємо, що в другому кварталі 2020 року падіння ВВП України склало 11,4%, в першому — 1,3%.

За даними відомства, зростання ВВП в четвертому кварталі 2019 року склало 1,5%, в третьому — 3,9%, у другому — 4,7%, в першому кварталі — 2,9%.

Читайте також: Падіння ВВП сповільнилося до 5,8% — Мінекономіки

У Мінекономіки залишили незмінним прогноз щодо скорочення ВВП на 4,8% за підсумками року (в тому числі на рівні 3% в 4 кварталі). Однак в умовах тривалого локдауну в Україні та світі падіння за підсумками року очікується скорочення на рівні 5,6% (6% в 4 кварталі).

Читайте також: J.P. Morgan прогнозує падіння ВВП України на 4% за підсумками року

У Національному банку вважають, що основними чинниками падіння ВВП України в другому кварталі стало скорочення внутрішнього попиту через пандемію, скорочення інвестицій і зовнішньої торгівлі.

Нагадаємо

  • У першому кварталі 2020 року, економіка України скоротилася на 1,3%, у другому — на 11,4%. Загалом у першому півріччі спад склав 6,4% після зростання на 3,2% в минулому році.
  • Уряд України прогнозує спад економіки на 4,8% цього року і її відновлення на 4,6% в наступному.
  • НБУ очікував спаду в цьому році на 6%, проте допускає деяке поліпшення свого прогнозу до 5%. За його оцінками, в наступному році ВВП країни може зрости на 4%.
  • У Світовому банку очікують падіння ВВП України в 2020 році на рівні 5,5% і відновлення на 1,5% в 2021-м і 3,1% в 2022 роках на тлі уповільнення темпів впровадження структурних реформ.

Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».