Наслідки кризи
«Криза, яку створила пандемія, сильно б'є по бюджету нашого міста. За оцінками експертів, недоотримання бюджету нашого міста — 5 млдр грн, із яких 3 млрд грн — недоотримання податку на доходи фізичних осіб», — зазначив він.
За словами Кличка, доходи бюджету Києва в поточному році зменшились порівняно з 2019 некоронавірусним роком.
«Загалом у 2020-му ми отримаємо майже 57 млрд грн надходжень у бюджет. Найбільше фінансування отримала сфера освіти – 21,8 млрд грн. Охорони здоров’я – 8 млрд грн. Це при тому, нагадаю, що медзаклади за реформою тепер фінансує держава. А сфера соціального захисту отримала – 4,7 млрд грн», – наголосив він.
Читайте також: Бюджет-2021: що буде з зарплатами, пенсіями та субсидіями
Кличко зазначив, що пандемія вразила всі напрямки життєдіяльності міста. Тому столичній владі в оперативному режимі довелося перерозподіляти кошти. Направляти додаткові ресурси на медицину та інші критично важливі галузі.
Для підтримки малого та середнього бізнесу Київ скасував чимало податків та зборів і запровадив пільги для підприємців.
Зокрема для бізнесу зменшили вартість оренди комунального майна – на 50%. Також місто компенсує підприємцям 99% від суми відсотків за кредитними договорами, що укладені з банками-партнерами чи уповноваженими банками.
Що з бюджетом на 2021 рік
Кличко нагадав, що наступного року бюджет столиці планується на рівні 59,2 млрд грн.
Головні цифри бюджету
Проєкт бюджету Києва на 2021 рік зокрема передбачає збільшення дохідної частини на 1,3% (755,2 млн грн) порівняно з очікуваним виконанням бюджету за 2020 рік — до 59,2 млрд грн. Видатки прогнозуються на рівні 56,6 млрд грн.
Також у проєкті бюджету передбачено погашення зобов’язань за зовнішніми та внутрішніми запозиченнями Києва на 2,7 млрд грн.
Зокрема, збільшується доля видатків на соціально-культурну сферу. Так, видатки на освіту складають 43% і плануються у сумі 24,1 млрд грн, або більше на 3,2 млрд грн, ніж у цьому році.
Також проєкт бюджету Києва передбачає збільшення фонду заробітної плати педагогічним працівникам на 2,6 млрд грн.
Фонд оплати праці працівників бюджетної сфери та комунального сектору збільшується на 26,3%.
Проєкт бюджету міста Києва на 2021 рік передбачає понад 10 млрд грн на розвиток інфраструктури, зокрема 3,4 млрд грн — на будівництво та реконструкцію. Ще 1,5 млрд грн закладено на благоустрій Києва.
Проєкт також передбачає виділення 4,5 млрд грн на соціальний захист і забезпечення.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі