Всьому виною два фактори:

1) сьогоднішній аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП;
2) активне зміцнення гривні останніх днів на фоні активізації діяльності компаній перед початком сезону бюджетних розрахунків.

На аукціоні Мінфін планує розмістити облігації в гривні на терміни, що задовольняють можливості та бажання будь-яких інвесторів. Це як «короткі» — на 77,182, 217, 315 днів, так і «довгі» — на 511, 1050 та 1533 дні. Крім цього — ще й валютні доларові на 309 днів та номіновані в євро — на 323 дні. Така різноманітність пропозиції облігацій в поєднанні із зростанням їхньої прибутковості — дозволяє чиновникам розраховувати на значний інтерес до них з боку не тільки держбанків, а й іноземців.

Відео: Стратегії торгівлі на фондовому ринку (відео)

За нашими прогнозами — обсяг розміщення сьогодні складе не менше 18-24 млрд гривень в еквіваленті, а якщо Мінфін ще й розщедриться в частині подальшого зростання прибутковості — то результати можуть бути ще більше. Такі значні рухи коштів позначаться на поведінці ресурсного та валютного ринку сьогодні і завтра (в день розрахунків інвесторів за придбані облігації). Це позитивно позначиться на курсі нацвалюти на міжбанку.

А господарська діяльність компаній на тлі наближення періоду бюджетних розрахунків зараз також працює на користь гривні. «Налякані» зниженням валютних котирувань експортери на даний час активно продають валюту на побоюваннях подальшого обвалу курсу, а ось покупці не поспішають, сподіваючись придбати її максимально дешево. Перевищення пропозиції над попитом створює передумови до подальшого просідання котирувань.

Стримує ситуативне просідання курсу зараз за фактом Нацбанк, який став викуповувати надлишок долара на торгах. Практично його цінники і визначають наразі рівень котирувань американської валюти на міжбанку. Вчорашній викуп долара регулятором по 27,84-27,85 гривень і завершення торгів приблизно в тих же межах — тому яскраве підтвердження. При ситуативному перевищенні пропозиції — ми і сьогодні побачимо на торгах НБУ із купівлею надлишку долара, що буде стримувати зміцнення гривні.

Проти гривні у вівторок може спрацювати тільки фактор виходу на торги великих покупців з реального сектора, а також тієї частини нерезидентів, хто все ж таки продовжує виходити з наших облігацій і вважає за краще фіксувати свій дохід у валюті. Зниження курсу може простимулювати їхні покупки, якщо вони вирішать, що «дно» досягнуто.

За розрахунками «Мінфіну» обсяг операцій на торгах 15 грудня буде у межах до $ 180-240 млн при укладанні до 510-580 угод.

Готівковий ринок знову стане заручником ситуації на міжбанку і обмінники будуть періодично змінювати свої цінники протягом дня в залежності від поведінки безготівкової валюти під час сесії.

З огляду на наближення засідання ФРС США (відбудеться 16 грудня) і подальше оприлюднення його результатів — сьогодні, завтра та післязавтра валютні ралі по парі євро / долар посиляться. Це дозволить спекулянтам «погратися» з євро як на міжнародному, так і на українському валютному ринках.

Курси міжбанку за нашим прогнозом 15 грудня буде у межах: долар — коридор 27,70- 27,95 гривень, євро — коридор 33,50 — 33,90 гривень.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар — коридор покупок і продажів 27,70 -28,00 гривень. По євро: у банках коридор 33,40 — 34,05 гривень, а в обмінниках фінкомпаній — у межах 33,50 — 33,90.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,70 — 27,85 і продаж 27,90- 28,10 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,70 — 27,80 гривень та продаж 27,90 — 27,95.

Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі