Що відбувалося
Наслідки карантинних обмежень через пандемію коронавірусу призвели до безпрецедентного зростання кількості безробітних та скорочення робочих місць.
Згідно з даними статистичної служби ЄС, причинами такого скорочення стали неробочі дні, а також скорочення робочого часу під час локдаунів і зростання кількості безробітних осіб.
Еволюція середнього доходу від зайнятості по 27 країнах ЄС, євро
Де постраждали найбільше
Найбільше постраждали працівники тих країн, економіка яких була орієнтована на туризм. Значною мірою постраждав і сектор ресторанних послуг і готелів, де спостерігається зниження доходів на 20%.
Дані засвідчують, що криза торкнулася в основному людей з низькими доходами. Скорочення найбільше відбувались у декількох групах ризику — це молодь (16-24 років) і тимчасові працівники.
Втрата доходу працівників до і після пандемії, % втрати доходу між 2019 і 2020 роками
Як уряди допомагають своїм громадянам
Державні програми, в основному, компенсують втрату доходу під час пандемії. Подібні схеми діють у 25 країнах, проте у 10-ти з них співробітники отримують компенсацію як від держави, так і від компанії, в якій працюють.
У деяких країнах співробітники отримують фіксований розмір допомоги від держави (Греція, Хорватія і Мальта), а в інших – відсоток від доходу. В середньому такий відсоток становить від 1% до 5%.
Втрата доходу від зайнятості за групами доходів, % загальної втрати доходу між 2019 і 2020 роками
Раніше
У липні – жовтні 2020 року ВВП єврозони злетів на рекордні 12,5% відносно 2-го кварталу. У річному вираженні економіка регіону скоротилася за цей період на 4,3%.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус»