Що відбувається
У новому звіті Elliptic, яка розробляє інструменти контролю криптоактивів для усунення «сірих» схем з відмивання грошей, повідомляє, що вже 13% трансакцій з незаконно отриманими цифровими активами перераховуються за допомогою анонімних приватних гаманців, що в 7 разів перевищує показники за 2019 рік.
«У міру розвитку технологій і набуття чинності новими правилами наше дослідження показує, що злочинці шукають нові способи відмивання «брудних» криптоактивів», — зауважив Девід Карлайл, глава відділу політики Elliptic.
Найзначнішою тенденцією, яка спостерігається, стало збільшення використання конфіденційних гаманців.
Приватні гаманці, дійсно, ускладнюють відстеження «сірих» платежів, проте експерти вважають, що усунути цю прогалину в безпеці здатні криптобіржі, якщо введуть обов'язкове правило підтвердження джерела активів.
За словами Тома Робінсона, головного наукового співробітника Elliptic, під час переведення в готівку коштів криптобіржам слід використовувати інструменти блокчейна для аналізу приватних гаманців своїх клієнтів на предмет, чи не депонують вони кошти, одержані злочинним шляхом.
Читайте також: Купувати чи чекати. Три думки про інвестиції в крипту
Що в Україні
Верховна Рада в першому читанні проголосувала за закон №3637 про віртуальні активи, який легалізує ринок криптовалют в Україні. Всього проєкт закону підтримало 230 депутатів. Законопроєкт надзвичайно важливий для криптогалузі, адже він формує правове поле ринку віртуальних активів (правовий статус, класифікацію, права власності та інші ключові юридичні дефініції).