Статистичні дані

Збільшення доходів (на 9,1% р/р) підтримувалося насамперед за рахунок внутрішніх податкових надходжень на фоні подальшого пожвавлення торгівлі, прискорення зростання номінальних заробітних плат, кращого адміністрування окремих податків.


Динаміка зростання видатків державного бюджету спостерігалася за такими пріоритетними напрямами, як охорона здоров’я, соціальний захист, дорожнє господарство, тоді як за іншими – зростання дещо сповільнилося.

У результаті зведений бюджет виконано із суттєвим дефіцитом.

Основні показники державного бюджету, млрд грн

Внески в річну зміну доходів державного бюджету, в. п. 

Дефіцит сформовано передусім через подальше прискорення зростання видатків. Так, і далі нарощувалися витрати на соціальний захист, дорожнє господарство та охорону здоров’я (зокрема збільшилися витрати на протиепідемічні заходи та доплати медичним працівникам). Водночас за іншими напрямами (освіта, оборона тощо) зростання видатків дещо сповільнилося.

Внески в річну зміну видатків державного бюджету, в. п.

Проте попри значний розмір дефіциту державного бюджету в січні – жовтні, він значно менший порівняно із запланованим на рік.

Сальдо державного бюджету, млрд грн

Місцеві бюджети в жовтні були майже збалансовані під впливом повільнішого збільшення видатків та кращих власних доходів. У підсумку зведений бюджет виконано з дефіцитом.


Основні показники місцевих бюджетів, % р/р

Читайте також: Держбюджет у вересні виконано на 115,8%. Це додаткові 8,4 мільярда — Держказначейство

Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі