Що відбувається

Ощадбанк вкрай стурбований ситуацією навколо процедури виконання в Україні рішення Міжнародного комерційного арбітражу — Арбітражного трибуналу у справі за позовом Ощадбанку до Російської Федерації, згідно з яким банку присуджена компенсація понад $1,3 млрд.

Приводом для цього стало ухвалення Верховним судом до розгляду апеляційної скарги ПАТ «Фортуна» на постанову Київського апеляційного суду, згідно з яким Ощадбанку надано дозвіл на примусове виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу.

Читайте також: Ощадбанк виграв у росіян справу по бренду «Сбербанк»

«На нашу думку, це рішення Верховного суду не відповідає чинному законодавству через недотримання процесуальних термінів, а також через те, що скарга подана особами, які не брали участь у справі і не мають права оскаржувати відповідний дозвіл. Фактично йдеться про те, що держбанк усувають від розподілу коштів, отриманих після продажу 99,77% акцій Промінвестбанку», — підкреслює пресслужба Ощадбанку.

Як наслідок, виконання рішення міжнародного арбітражу на суму понад $1,3 млрд під загрозою зупинки.

Ощадбанк, 100% акцій якого належить державі, в результаті неправомірних дій може втратити понад 200 млн грн.

«Вважаємо, що судову систему України використовують для нанесення шкоди інтересам держави та Ощадбанку. Зазначені протиправні дії кидають тінь на вітчизняну судову систему і створюють ризики для інвестиційного клімату в країні», — заявляє Ощабанку.

Читайте також: Коли Фонду гарантування вкладів повернуть 120 млрд

Нагадаємо

Ощадбанк виграв у Міжнародному арбітражі у Російської Федерації $1,3 млрд компенсації за збитки, заподіяні внаслідок анексії Криму.

Сума відшкодування становить $1,3 млрд плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації.

Рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків Ощадбанку, заподіяних в результаті анексії Криму з боку РФ, ухвалив Арбітражний суд у Парижі 26 листопада 2018 року.

Заробіток на онлайн-МФО до 20% річних у гривні