Чому так важливе тестування
Тестування вкрай важливе з двох причин:
- це дає шанс вчасно ідентифікувати та ізолювати інфікованих;
- побачити реальну картину захворюваності та летальності, а також попередити подальше поширення пандемії.
«Треба тестувати та ізолювати інфікованих. Неможливо боротися з вогнем із зав'язаними очима. Ми не зможемо зупинити пандемію, якщо не будемо знати, хто інфікований», - підкреслив глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус.
Втім, деякі країни можуть похвалитися масовим тестуванням тих, у кого є підозра на коронавірус. Більшість поки змушені економити тести на фоні збільшення хворих і перевіряти виключно пацієнтів з яскраво вираженими симптомами.
У лабораторіях Києва
Раніше Pro-Cosnulting вже писала про те, що ринок лабораторного тестування став одним з найбільш зростаючих в Україні та світі в 2020 році через пандемію covid-19.
Так, вартість ПЛР-тесту на ринку приватних лабораторних послуг Києва перебуває в діапазоні від 700 до 1900 грн за тест. При цьому результат потрібно чекати до 2 днів.
Тільки третина лабораторій пропонує пройти тестування в прискореному порядку (до 12 або до 18 годин), але й націнки за терміновість істотно різняться.
Велика амплітуда цін і за вартістю в експрес-тестування і тестування на наявність антитіл. Воно залежить від типів і терміновості отримання результатів.
В Україні повільно тестують за допомогою ПЛР-тестів, але ситуація з експрес-тестами все ж краще. Все тому, що багато компаній самі закупили необхідні тести, те саме зробили й міста.
Скільки людей в Україні мають можливість протестуватися
У першому півріччі 2020 року кількість тестувань українців збільшилася з 700 до 7 000 на добу. Міністерство охорони здоров'я планує збільшити кількість тестувань в Україні до 20-25 тис. на добу.
За останніми даними Міністерства охорони здоров'я (на 26.11.20), здійснено тестувань за останню добу 76 911, в т. ч .: методом ПЛР - 49 323, методом ІФА - 27 588.
В інших країнах
В Іспанії вартість ПЛР-тесту коштує 93 євро ($109,4).
У Китаї ПЛР-тест коштує близько 370 юанів ($54,4).
Найбільше тестують в Ісландії. Там захворіло 5312 осіб. Зауважимо, що такий високий показник тестування населення все ж пов'язаний і з кількістю населення. Адже в Ісландії проживає всього понад 342 тис. жителів. Але все одно ця нечисленна країна провела більше тестів, ніж Україна.
За абсолютною кількістю тестів лідирують США. Там провели вже понад 186 млн тестів. Але масове тестування поки не дає бажаного ефекту в США, оскільки не діє в поєднанні з іншими заходами - карантином, а також відстеженням контактів з інфікованими. Так вважає вчений і голова дослідницького центру охорони здоров'я ACCESS Health International Вільям Гезелтайн.
Японія навіть порівняно з Україною провела менше тестів, але досить успішно стримує поширення хвороби. Кількість хворих - 137,1 тис. при населенні понад 126 млн.
Страхування від COVID-19. Виплата в 50000 гривень
Південна Корея, яка масово тестувала все групи ризику та оперативно виявляла людей, які контактували з хворими, довела ефективність своєї моделі. У країні хворих на 100 тис. населення трохи більше 32,3 тис. З них 90% вже одужали.
Останнім часом рекордсменом за кількістю перевірок на коронавірус стала Німеччина: зараз в країні щодня роблять мінімум 27,85 млн тестів, а в найближчий місяць планується збільшити їх кількість до 70 тис. щоденно - такі можливості у німецьких лабораторій. У Німеччині тест коштує від 123 до 240 євро (від $144,8 до $282,7). При цьому летальність від коронавіруса у країні відносно невелика - 15,4 тис. Тут також зіграла роль оперативна реакція на можливе поширення вірусу.
Масштабне тестування планує розгорнути і Великобританія, де кількість інфікованих досягла майже 1,574 млн. Поки там проводять тільки ПЛР-тести, які демонструють наявність хвороби в організмі на даний момент. Як повідомив міністр охорони здоров'я Сполученого королівства Метт Хенкок, вчені вже протестували 5 найперспективніших тестів на антитіла, але жоден з них не був достатньо гарним. Уряд країни прагне проводити по 100 тис. тестів на день.
Італія, яка разом з Іспанією залишається головним європейським епіцентром пандемії, вже встигла протестувати понад 21,188 млн осіб. Найбільше у таких регіонах, як Ломбардія, Венето та Емілії-Романья. Італія самостійно виробляє експрес-тести для виявлення коронавіруса - результат можна дізнатися вже через 60 хвилин замість 5-6 годин, як це було раніше. При цьому тестують не тільки тих, у кого виражені симптоми, а ще й померлих. Цим частково пояснюється значний статистичний рівень летальності в країні.
Франція теж виробляє свої ПЛР-тести, розроблені Інститутом Пастера - шість підприємств по всій країні мають ліцензію на виготовлення, а 120 лабораторій - на їх проведення. Втім, цього замало. Наразі французькі лабораторії вже переходять на автоматизовану систему, що має прискорити аналіз тестів. Деякі з французьких лікарів наполягають, що добову норму тестування необхідно негайно збільшити в десять разів.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус»