Що це означає

З 1 грудня під час касових операцій банки зможуть приймати паспорт громадянина як у звичайній формі (ID-картка чи «книжечка»), так і його цифровий аналог: цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія».

Що змінилося

  • Під час здійснення касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія».

Читайте також: «Держава в смартфоні». В Україні презентували цифровий паспорт

  • Спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контакту інформацію (номер телефона та/або електронну адресу).

  • На інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

На що вплинуть зміни

Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу.

Постанова набирає чинності з 1 грудня 2020 року.

Нагадаємо

У жовтні Національний банк спростив процедуру віддаленої ідентифікації та верифікації банківських клієнтів з цифровим паспортом у мобільному застосунку «Дія».

Що таке цифровий паспорт

Цифровий паспорт – це цифровий аналог паперових документів у мобільному застосунку «Дія». В електронному вигляді відображається інформація, яку містить ID-картка та біометричний закордонний паспорт громадянина України. Цифровий паспорт надійніший, ніж звичайний паперовий, та не менш надійний, ніж його пластиковий аналог. Він дає можливість отримувати надійні дані про користувача з офіційних державних реєстрів.

Читайте також: Е-паспорт у «Дії» — тепер офіційний документ. Паперовий можна не носити