Тенденції листопада

«Станом на 1 листопада на рахунках Держказначейства було понад 15 млрд грн. Більше 14 млрд грн розміщено на рахунках Нацбанку у валюті. На жаль, деякі експерти маніпулюють статистикою. Вони беруть дані, безпосередньо не пов'язані з платежами бюджету, і показують їх як суму невиплачених коштів бюджету», — розповів радник агентству, коментуючи ситуацію з фінансуванням видатків держбюджету.

За словами радника голови Рахункової палати, якщо подивитися на всі платежі із загального фонду держбюджету за останні два місяці, то 99% всіх оплат було здійснено протягом п'яти днів, більше 80% — протягом двох днів.

Тенденція листопада дуже схожа на тенденцію жовтня, додав він.

Читайте також: Держказначейство зупинило фінансування видатків бюджету

Системних затримок платежів немає

Мазярчук підкреслив, що системних затримок з виплатами по платежах Держказначейства немає.

«Наприклад, компанія провела закупівлі, зобов'язуючись сплатити гроші за поставлений товар. Ці зобов'язання реєструються в Держказначействі. Але сам момент оплати виникає тоді, коли товар, власне, поставлений. А це може бути дуже тривалий час», — пояснює він.

Читайте також: Держбюджет у вересні виконано на 115,8%. Це додаткові 8,4 мільярда — Держказначейство

«Оплати йдуть не тільки по захищених статтях, але і з капітального будівництва, із закупівлі товарів і послуг. Безумовно, окремі затримки з оплатою можуть бути, але вони не носять системного характеру», — прокоментував ситуацію Мазярчук.

Раніше

Як писав «Мінфін», за словами колишнього першого заступника міністра економіки та керівника з політичних питань Київської школи економіки Павла Кухти, Державна казначейська служба в ручному режимі відклала фінансування видатків держбюджету, неоплачені фінансові зобов'язання вже перевищили 9 млрд грн. 

Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі