Динаміка
Біткоїн сягнув цього показника вперше з грудня 2017 року. Тільки за листопад він виріс майже на 40%, а в 2020 році загалом – приблизно на 160%.
Як повідомляє Reuters, його стрімке ралі живилося попитом на ризикованіші активи на фоні безпрецедентних фінансових і монетарних стимулів, спрямованих на протидію економічним збиткам від пандемії covid-19.
Цьогорічна стрімка динаміка біткоїна спонукала деяких інвесторів заявити, що криптовалюта може подорожчати більш ніж уп’ятеро – до $100 000 за рік.
Скептики ж вважають криптовалюту чисто спекулятивним активом.
На «Мінфіні» значення біткоїна в інтерактивній таблиці криптовалют теж становить практично $19 000.
Капіталізація
Капіталізація криптовалюти перевищила показники грудня 2017 року за рахунок збільшення емісії. Вона росте за допомогою роботи майнерів, які отримують нагороду в біткоїнах.
Читайте також: Трейдери втратили $800 мільйонів через подорожчання біткоїна
У 2020 році курс біткоїна виріс майже на 150%. З березня, коли ціна активу опускалася до локального мінімуму в $3800, вартість криптовалюти підвищилася на 374%, до поточних оцінок близько $18 тис.
Причина зростання
Вартість активу росла на фоні поширення covid-19, а також економічної нестабільності. Однією з причин зростання інтересу до криптовалюти могла стати політика центробанків щодо кількісного пом'якшення, яка призводить до додаткової емісії фіатних валют та їх знецінення. За умови низьких ставок в банках інвестори починають шукати нові способи вкладення коштів.
Біткоїн виглядає привабливою альтернативою, в тому числі за рахунок того, що його емісія математично обмежена 21 млн монет.
Також позитивно на котирування біткоїна могла вплинути новина про те, що платіжна система PayPal додала підтримку чотирьох криптовалют: Bitcoin, Ethereum, Litecoin і Bitcoin Cash.
Читайте також: Чому дорожчає біткоїн
З 11 листопада користувачі сервісу з США можуть купувати, тримати і продавати цифрові гроші безпосередньо через PayPal.
У другій половині 2020 року в біткоїн почали активно інвестувати публічні компанії і мільярдери.