Клієнти Приватбанку зараз можуть обійтися без банкоматів. Готівкові кошти можна отримати на касі торгових точок. Але є одна умова — бажаючі отримати кеш обов'язково повинні щось купити і оплатити банківською карткою. Сума покупки повинна бути в три рази більше, ніж зняття готівки.

Трохи цифр

З моменту запуску проекту в січні 2019 року і до серпня 2020 роки українці звернулися до касирів за готівкою 36,5 тис. разів. Торгові мережі видали кешем через каси 10,6 млн грн.

Станом на жовтень 2020 року, кількість транзакцій зросла вже до 78,2 тис., а сума виданих готівкових коштів зросла майже вдвічі — до 20,8 млн грн.

Джерело: Приватбанк

На сьогоднішній день сервіс Приватбанку покриває 220 тис. торгових точок.

«Ми хочемо його зробити точно таким же популярним, як оплата картою. Сервіс добре поширюється, в тому числі за допомогою сарафанного радіо. Також ми спеціально зробили візуалізацію біля кас», — ділиться Євген Васильцов.

За його словами, середній чек зняття готівки в Європі — 30,3 євро, в Польщі — 27,6 євро (122,2 злотих), в Україні — 7,4 євро (243 грн).

Джерело: Приватбанк

У світі 65% транзакцій сконцентровані саме на фудрітейлі, тому що це інфраструктура біля будинку. В Україні — 82%. Але це можна пояснити тим, що спочатку Приватбанк запустив сервіс саме в великих продуктових супермаркетах.

У серпні 2020 року до сервісу підключилися великі мережі Сільпо, Фора, Fozzy, Varus, MisterCat і інші. До кінця 2020 року в Приватбанку очікують ще, як мінімум, 10 партнерів.

Як зазначив Євген Васильцов, на сьогоднішній момент інтегрується вже 30 компаній. Тому в січні-лютому з'являться нові АЗС і аптеки.

Читайте також: Кеш на дрібні витрати. У Приватбанку розповіли, скільки готівки знімають клієнти через каси магазинів

Що отримує клієнт

  • Економія часу. Клієнт робить покупки і знімає готівку в одному місці, і не витрачає час на пошуки банкомату.
  • Зручність. Можливість зняти залишок на картці (невеликі суми) і зробити покупки.

Що отримує торговець

  • Збільшує обороти, так як більшість покупок були зроблені з метою зняти готівку.
  • Залучає нових клієнтів активуючи торгову точку. Підвищує лояльність клієнтів надаючи зручний сервіс.

Що отримує банк

  • «Банкомат» біля кожного будинку.
  • Лояльність клієнтів-фізосіб — за результатами опитування, 76,3% респондентів готові використовувати сервіс, так як все проходить швидко і зрозуміло.
  • Лояльність клієнтів-юросіб — залучення клієнтопотоку, зростання продажів, зниження витрат за готівковкою.
  • Скорочення витрат на інкасації АТМ.

Як писав «Мінфін», за перші два тижні після запуску сервісу «Готівка на касі» 1 серпня клієнти Приватбанку зняли 3,9 млн грн готівки на касах супермаркетів «Сільпо», Varus і «Фора».

За 14 днів роботи послугою скористалися 15 тис. клієнтів. В середньому вони знімали на касах 280 грн. При тому, що середній чек покупки у них становив 85 грн.

Отримати готівку на касі можуть власники будь дебетової карти Приватбанку — зарплатної, студентської, соціальної карти різних платіжних систем.

Максимальна сума видачі готівки на одну транзакцію — 500 грн незалежно від вартості покупки. Підтвердження такої операції на касі супроводжується введенням пін-коду банківської картки користувача.