Джерело:https://openbudget.gov.ua/?month=9&year=2020&budgetType=NATIONAL

Інакше кажучи, низка статей бюджету нефінансована через відсутність ресурсів. Усього бюджет отримав доходів на 765,1 млрд гривень, а видатків профінансовано на 843,25 млрд. Таким чином, дефіцит складає близько 78,14 млрд гривень. Виходячи з поточної динаміки, до кінця року за видатками бюджет так і не буде виконано. Подивимося на структуру доходів державного бюджету

Джерело:https://openbudget.gov.ua/?month=9&year=2020&budgetType=NATIONAL

Більша частина припадає на податкові надходження, де найбільшу «питому вагу» (64%) займають внутрішні податки на товари та послуги (акцизи та ПДВ). На другому місці йдуть податки на прибуток та доходи фізичних осіб, які суттєво впали через наслідки пандемії COVID-19. Фактично «карантин вихідного дня» впливають на надходження за даною статтею, суттєво скорочуючи податкову базу. НБУ перерахував до бюджету прибутку на 42,72 млрд гривень.

Тепер подивимося на що витрачає зароблене та отримане у борг.

Джерело:https://openbudget.gov.ua/?month=9&year=2020&budgetType=NATIONAL

В видатках найбільше частину займають соціальні статті бюджету, які складають 234,81 млрд гривень. Більше 65% від цієї суми складають виплати пенсій- 152,70 млрд. Дана сума у тричі перевищує витрати на МВС та охорону кордонів. На обслуговування боргу йде 98,38 млрд гривень. У висновку транш від МВФ у розмірі 1,5 млрд доларів США( близько 42,16 млрд гривень) не покриває навіть поточного дефіциту держбюджету. При цьому НБУ перерахував до бюджету співставну суму коштів. У даному випадку йдеться більше про імідж України на міжнародному борговому ринку та довіри інвесторів. Негатив від паузи у стосунках МВФ напряму впливає на фінансовий ринок України – нерезиденти позбавляються від ОВДП та купують долари США на міжбанку. Варто ще раз зазначити, що сам кредит не зможе суттєво вплинути на виконання бюджету. Підвищити доходи бюджету можливо лише за рахунок збільшення кількості податків або податкової бази. Останнє можливо лише при зростанні доходів населення та прибутку бізнеса. На великий рахунок, поточний бюджет можливо виконати і без кредиту від МВФ.