Чому прийнято таке рішення
Насамперед причина такого рішення полягає в тому, щоб запобігти перетворенню Швейцарію на центр ухилення від сплати податків і включення її міжнародною спільнотою до «чорного списку».
Перегляд закону здійснено відповідно до рекомендацій Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією в питаннях оподаткування.
Читайте також: Відмивання грошей: Банківський нагляд ЄС закликає до єдиного набору правил боротьби
Хто приймав рішення
Поправку до Постанови про міжнародний автоматичний обмін інформацією з податкових питань схвалила 11 листопада 2020 року Федеральна Рада (уряд).
Разом з поправкою до Федерального закону «Про міжнародний автоматичний обмін інформацією з податкових питань» вони набувають чинності з 1 січня 2021 року.
Читайте також: Швейцарія прийматиме податкові платежі в криптовалюті
Які зміни передбачено
Найзначніша зміна — це більш пильна увага до іноземців, які інвестують в швейцарську нерухомість. Починаючи з наступного року асоціації власників квартир повинні обмінюватися фінансовою інформацією.
Крім того, в законі буде чітко закріплено обов'язок повідомляти швейцарським фінансовим установам про зберігання документів, які можуть бути корисні в питаннях оподаткування.
З новою реформою Федеральне податкове відомство зможе також призупинити автоматичний обмін з державою-партнером, якщо політика цієї держави не відповідатиме міжнародним вимогам конфіденційності та безпеки даних.
Читайте також: Швейцарія програє боротьбу з відмиванням грошей — ексглава MROS
Що не прийнято
Однак уряд Швейцарії прийняв не всі рекомендації Глобального форуму із забезпечення прозорості. Вимоги автоматичного обміну інформацією не поширюватимуться на рахунки в цифровій валюті. Те саме стосується фондів та асоціацій.
До речі
Швейцарія з січня 2017 року на взаємній основі надає іншим країнам інформацію про фінансові дані щодо фізичних осіб і установ. Наприклад, реквізити швейцарських банківських рахунків, що належать іноземцям (або особам, які мають статус податкового резидента за кордоном), раз на рік надаються країнам їх походження або проживання.