Користь від будівництва доріг
За словами прем'єра, залучення додаткових коштів на будівництво доріг дозволило створити додаткові робочі місця і наповнило бюджет за рахунок сплати податків.
Нагадаємо, що 5 червня Рада прийняла за основу законопроєкт №3509 про зміни до держбюджету-2020 року, які дозволили направити частину коштів з Фонду боротьби з covid-19 на ремонт і будівництво доріг.
Потім в липні уряд виділив Укравтодору 35 млрд гривень з фонду боротьби c covid-19 на будівництво і ремонт 1459 доріг державного значення.
Читайте також: Україна отримає 450 мільйонів євро від ЄІБ на ремонт доріг
Скільки витратили на медицину
Станом на 23 жовтня з Фонду боротьби з covid-19 було витрачено 34,1 млрд грн, що становить 52% від загальної суми.
У відомстві зазначають, що на сферу охорони здоров'я було використано 5,8 млрд грн з передбачених 16,3 млрд грн, або 35%. Зокрема, на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів витрачено 21 млн грн (виділено 100 млн грн).
Читайте також: Кому і на що Кабмін виділив кошти з covid-фонду
На забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю засобів індивідуального захисту для медичних працівників витрачено 624 млн грн з передбачених 2,9 млрд грн.
На субвенцію місцевим бюджетам для забезпечення лікарень киснем направлено 571 млн грн. Також на підвищення надбавок і доплат медичним працівникам витрачено 2,7 млрд грн з передбачених 6 млрд грн.
Читайте також: У МОЗ розповіли, скільки коштує лікування одного пацієнта з covid-19
Скільки грошей було у фонді
Порядок використання коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою covid-19 уряд затвердив 22 квітня.
Розмір Фонду становив 66 млрд грн, що було передбачено в державному бюджеті.
Раніше повідомлялося
- 17 вересня Верховна Рада прийняла законопроєкт №3991 який, зокрема, передбачає перенаправлення 2,2 мільярда гривень субсидій для оплати ЖКГ на ремонт доріг.
- Крім того, 28 червня 2020 року президент Зеленськийпідписав зміни до Бюджетного кодексу, дозволивши з 2020 року ОДА брати кредити на ремонт доріг.