Що є стимулами відновлення
Як зазначив прем'єр, створення сприятливих умов для розвитку та ведення бізнесу в Україні є незмінним пріоритетом уряду.
«Чіткі і прозорі правила гри на ринку, справедлива і передбачувана поведінка регуляторів, усунення регуляторних бар'єрів дуже важливі для повноцінного розвитку підприємництва в Україні та залучення інвестицій», — вказав Шмигаль.
Це особливо актуально в умовах пандемії, коли Україна потребує нових потужних стимулів для економічного відновлення. Такими повинні стати поступове розширення доступу до внутрішнього ринку ЄС в сферах, де Україна вже досягла значного прогресу, а також зняття інших обмежень, які існують для нашої торгівлі.
«Ми також очікуємо підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, початок інтеграції ринків газу та електроенергії та інтеграції в цифровий ринок Європейського Союзу», — підкреслив прем'єр-міністр.
Читайте також: Шмигаль: $ 1 трильйон ВВП за 10 років — нереалізований потенціал України
Які реформи в пріоритеті уряду
Як підкреслив Денис Шмигаль, незважаючи на пандемію, Україна рішуче налаштована на продовження системних реформ, які повинні стати основою для виходу з кризи і подальшого зростання економіки.
Серед таких реформ прем'єр назвав:
- лібералізацію ринку земель сільськогосподарського призначення;
- медичну реформу;
- розвиток електронного урядування та цифровизацию державних послуг;
- забезпечення прозорих і справедливих правил ведення підприємницької діяльності.
Як зазначив Шмигаль, Україна є однією з кращих у світі для аутсорсингу IT-послуг. За його словами, IT-галузь щорічно зростає на 20-25%.
Крім того, Україна є одним з провідних світових виробників й експортерів сільськогосподарської продукції з великим і невичерпним потенціалом. «Вважаю, що країни Центральної та Східної Європи можуть бути джерелом інвестицій, ноу-хау і кращих практик в Україні", — зазначив Шмигаль.
Вектори економічного розвитку
- розвиток фінансового сектора;
- зменшення регуляторного навантаження на бізнес;
- сприятливий податковий та правовий режим для інноваційних і дослідницьких компаній;
- цифрова економіка;
- зменшення частки держави в економіці;
- репутація країни в світі і посилення торгової дипломатії;
- створення економічної основи для розвитку освіти, медицини, культури та соціальних послуг.
Купити ОВДП від ICU: до 2,85% в доларах США
Аналіз економічного потенціалу
- 20 жовтня під час щорічного послання про внутрішнє та зовнішнє становище України президент Володимир Зеленський заявив, що Кабінет Міністрів найближчим часом повинен представити стратегію розвитку України до 2030 року, а також результати аудиту управління економікою.
- За словами президента, на основі проведеного економічного аудиту держави буде створено Національну економічну стратегію до 2030 року, яка має стати не декларацією, необов'язковою для виконання, а головним планом і дорожньою картою для всіх гілок влади України.
За підсумками року Мінекономіки залишає незмінним прогноз по скороченню ВВП на рівні 4,8%, в тому числі скорочення ВВП в 4-му кварталі на рівні 3,0%.
- 4 листопада 2020 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що Кабмін 6 листопада 2020 роки презентує результати економічного аудиту України.
- 6 листопада уряд представило результати аудиту вітчизняної економіки і вектори економічного розвитку до 2030 року.
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.