Якими є переваги позичальника
У разі приєднання до програми реструктуризації для позичальника змінюється черговість погашення кредитної заборгованості. Так, на період реструктуризації насамперед погашатиметься основна сума (тіло) кредиту зазвичай кошти спершу йдуть на покриття відсотків за користування кредитом та, інколи, на сплату пені/штрафів, а вже потім на погашення основної частини боргу).
Також процентна ставка за кредитом на період реструктуризації встановлюється на рівні 0,01% річних, а комісійна винагорода – у розмірі 1 грн. Важливо, що одразу після укладення договору про реструктуризацію позичальнику необхідно буде сплатити не менш, ніж 10% від загальної суми кредитної заборгованості (тіло + нараховані проценти + нараховані комісії), розрахованої станом на дату звернення до банку за реструктуризацією.
Читайте також: У вересні банки під управлінням ФГВФО виплатили своїм кредиторам майже 301,4 мільйона
Особливою умовою програми є те, що місячний платіж без урахування процентів та комісій становитиме до 10 тис. грн. Більша сума щомісячного погашення або добровільне дострокове повернення коштів за кредитним договором дозволяється за згодою позичальника без будь-яких додаткових платежів.
Реструктуризація є добровільною.
Крім можливості продовжити відносини з банком на більш вигідних, ніж передбачено у чинному кредитному договорі, умовах, програма реструктуризації допоможе позичальнику знизити фінансове навантаження.
Також вона дає можливість позичальнику зберегти свою позитивну кредитну історію та відтермінувати продаж прав вимоги за його кредитом. Адже продаж прав вимоги за кредитними договорами позичальників, які реструктуризували свою заборгованість та обслуговують кредит відповідно до нових умов, здійснюється в останню чергу.
Ознайомитись із загальними умовами програми реструктуризації заборгованості за іпотечними кредитами та її наслідками для фізичної особи-боржника можна на сайті Фонду в розділі «Позичальникам».
Читайте також: У жовтні гарантовані виплати ФГВФО становили 155,5 мільйона
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі