Що відомо про рішення
Згідно з судовими матеріалами, через порушення боржником своїх зобов’язань Приватбанк розірвав кредитний договір. Натомість «Агротермінал» зауважувала, що граничний термін повернення позики, який був встановлений кредитною угодою, — 03.11.2026.
Суд вирішив, що Приватбанк правомірно скористався правом на направлення повідомлення про дострокове розірвання кредитного договору.
За даними держреєстру, засновник «Агротерміналу» — компанія «Бориваж», бенефіціарами якого значаться Олександр Скотнік та Нарек Будагян (через ТОВ «Термінал-Південний»), Ангонас Гарофіта Ніколета (через Амертана Холдінгс ЛТД), Еммануель Флорентіна Хрістіана (через Енстревіо Інвестментс Лімітед), Аресті Сеодоро (через Окталенса Холдінгс ЛТД).
Читайте также: Суркіси VS Приват: Банк викликали до суду. Офшори хочуть повернути собі $250 мільйонів
«Бориваж» і Скотнік також є засновниками «Агротермінал Логістік», яке було поручителем Приватбанку по рефінансуванню, залученому банком в НБУ ще до націоналізації.
Предметом іпотеки був зерновий термінал «Бориваж» в Одеській області (в акваторії порту «Южний», загальна потужність перевалки – 2 млн тонн зернових на рік), його вартість, узгоджена сторонами іпотечного договору, становила 5,54 млрд грн.
Нагадаємо
У вересні 2017 року Печерський райсуд Києва заарештував зерновий термінал «Бориваж» в Одеській області, що належить компанії «Агротермінал Логістик».
Суд задовольнив клопотання Генпрокуратури в рамках кримінального провадження щодо 19 млрд гривень рефінансування НБУ для Приватбанку.
Читайте також: На Приватбанк наклали два штрафи за неповернення депозиту Суркісам
На думку слідства, майно могли придбати в результаті вчинення кримінального злочину.
Кінцевим бенефіціаром «Агротермінал Логістик» є Ігор Коломойський.
21 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у державну власність.