Сума таких кредитів в середньому становить 60% від вартості застави. В середньому під нерухомість позичальники беруть в борг 200 тис. грн, а під заставу автомобіля – 70 тис. грн.
Чому такі кредити затребувані
«Якщо порівняти ці процентні ставки зі ставками у банках, здається, що вони дуже високі і ніхто під такі відсотки кредит не братиме. Водночас пропозиції фінкомпаній мають ряд переваг», — зазначив Чумачев.
Зокрема, за його словами, небанківський сектор працює оперативніше і не обмежений такою великою кількістю вимог, як банки. Тому отримати гроші у фінкомпанії швидше і простіше.
Крім цього, зазначив голова наглядової ради Royal Standard Group, у фінкомпаній є і переваги щодо безпосередньо кредитного навантаження. «Якщо людина бере кошти в банку, фактично вона щомісячно виплачуватиме і тіло, і відсоток за кредитом. Тому взявши 200 тис. грн кредиту під 18-24% річних, клієнт може бути зобов’язаний щомісячно платити 15-20 тис. грн, залежно від строку погашення кредиту. У більшості ж продуктів небанківських фінустанов, які працюють у секторі заставного кредитування, йому не потрібно виплачувати тіло кредита щомісячно, його можна погасити в кінці терміну», — розповів Чумачев.
Читайте також: Названо 10 кращих авто, які можна сміливо купувати вживаними
Тому, величезні на перший погляд відсотки на практиці для середнього кредиту означають 6-8 тис. грн. щомісячного платежу по іпотеці і 3-5 тис. грн. за кредитом під заставу авто, пояснив голова наглядової ради Royal Standard Group.
Переглянути трансляцію FinUpDate: чи є життя після депозитів. Куди інвестувати в 2020-2021 рр. можна за посиланням.