Видання зазначає, що традиційно для останніх років найнадійнішими є банки з іноземним капіталом та держбанки. «Їм ще належить постаратися, щоб продовжувати нарощувати прибуток на тлі падіння процентних ставок», – йдеться в редакційному матеріалі.

Щодо змін та тенденцій на ринку в поточному році редакція зазначає, що економічна криза в 2020 – єдина в історії України, яка не супроводжувалася фінансовими бідами.

Серед основних тенденцій на ринку зазначається зростання частки комісійних у загальних доходах банків (з 20% до 25% по системі). І прогнозується подальше зростання доходів від обслуговування платіжних карток і карткових кредитів, у той час як прибутковість операцій із готівкою падає, а перед банками стоїть завдання скорочення витрат.

Зниження облікової ставки НБУ спричинило зниження ставок – спочатку за депозитами, потім – йза кредитами для населення, на черзі – зниження ставок по іпотеці. При цьому банкіри в коментарях до статті зазначають, що «середовище низьких процентних ставок можливе лише за умови макрофінансової стабільності, яка покриває витрати на ризики і частково компенсує зменшення прибутковості банківської діяльності».

Зараз перед банками стоїть завдання – знизити вартість фінансування і змінити структуру доходів: збільшити частку доходів від послуг, а не від кредитування. «У подібній ситуації більш успішними стануть банки, оптимізувати операційні витрати, в чому їм повинна допомогти прискорюється цифровизация бізнесу і сфери фінпослуг», – зазначає редакція. Та додає: «НБУ підштовхує банки до інновацій за допомогою введення нових вимог до капіталу, до життєздатності бізнес-моделей банків, а також змінюючи рівень відсоткових ставок і оцінку тиску операційних витрат на прибутковість. (…) І все-таки головне завдання для банків зараз – зниження витрат. Подальша оптимізація бізнесу стане новим, часто вимушеним етапом у розвитку банківського сектора».

Рейтинг складений на підставі дослідження інвестиційної компанії Dragon Capital.
Ідея Банк входить в даний рейтинг вже впродовж 7 років, його позиції в рейтингу від року до року – у другій десятці, кілька разів банк посідав 6 і 7 позиції.

При складанні рейтингу враховувалися такі показники:

  • Достатність капіталу відображає запас власного капталу для покриття можливих втрат від діяльності
  • Ліквідність показує співвідношення ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів з банку протягом 30 днів. Відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності – характерному для кризових періодів явищу, коли відбувається значний відтік коштів вкладників.
  • Довіра вкладників відображає динаміку депозитів населення в поточному році.
  • Підтримка акціонерів – приналежність до надійної бізнес-групі (або держсектору) істотно підвищує шанси додаткового фінансування у разі кризових ситуацій.
  • Прибутковість банку включає рентабельність капіталу, тобто перевищення доходів банку над витратами в розрахунку на вкладений капітал.
  • Якість активів відображає частку проблемних активів у портфелі банку.
  • Якісні показники – прозорість діяльності банку, збалансованість ризик-менеджменту, репутація.