На чому втрачає економіка
«$1 трлн ВВП за 10 років — це нереалізований потенціал нашої країни. $ 1 трлн втратили всі громадяни країни через постійні зміни векторів, незавершені реформи, відсутність довгострокової економічної стратегії, корупції, неефективного управління», — сказав Шмигаль.
Найбільшу частку в цій цифрі займають корисні копалини. За словами голови уряду, правильне використання надр може принести Україні $409 мільярдів.
«В Україні є понад 12 тисяч розвіданих родовищ корисних копалин. І тільки третина з них розробляється. Фактично, це трохи більше 4 тисяч ділянок, які сьогодні знаходяться в розробці», — сказав Шмигаль.
Згідно з результатами аудиту, Україна не використала свій земельний потенціал на $85 млрд.
Читайте також: Куди рухається економіка України і як її перезапустити
«29 років вільне розпорядження землею було обмежене, а отже її цінність була знижена в рази. За цей час у державі зникло 5 млн га землі, розвиток зрошення та інвестицій в сільське господарство було загальмоване на десятиліття, а подекуди зупинено зовсім», — зазначив Шмигаль.
Він повідомив, що за 10 років середня вартість землі сільськогосподарського призначення за один гектар зросте фактично в 5 разів.
Нереалізований потенціал України щодо використання водних ресурсів оцінюється в $12 млрд, лісових — в $40 млрд, повідомив Шмигаль.
Про що сказав президент
Представляючи Національний економічний аудит держави, президент Володимир Зеленський заявив, що «Україна — не хвора. Весь цей час Україна була просто занадто скромна, соромилася мріяти сміливо, мріяти амбітно, була нерішучою, щоб крім найбільшої країни Європи, стати ще й успішною».
Раніше прем'єр-міністр Шмигаль озвучив свій прогноз, що наступного року значні державні інвестиції і підтримка бізнесу дозволить економіці швидко відновлюватися.
Читайте також: Президент оцінив, наскільки економіка України вже постраждала від коронакризи
Падіння економіки сповільнилося
Падіння ВВП України за підсумками дев'яти місяців 2020 року сповільнилося до 5,5%. Про це повідомляється в огляді економічної активності, представленому 5 листопада.
Які сфери економіки зростають | Які сфери стагнують |
будівництво — активне продовження програми «Велике будівництво» | транспортна галузь — залізничні вантажні і пасажирські перевезення, авіація |
торгівля — відновлюється попит з боку окремих видів зовнішньоекономічної діяльності на послуги галузі | зниження попиту на природний газ |
виробництво споживчих товарів тривалого користування | сільське господарство — поглиблення темпів падіння через низький урожай |
активний розвиток роздрібного сегмента ринку — переорієнтація на внутрішній ринок і зростання заробітної плати |
Нагадаємо, в першому півріччі МЕРТ оцінило падіння ВВП в 6,5%.
За підсумками року Мінекономіки залишає незмінним прогноз по скороченню ВВП на рівні 4,8%, в тому числі скорочення ВВП в 4-му кварталі на рівні 3,0%.
Читайте також: Локдаун не потрібен: Співзасновник monobank розповів, як допомогти малому і середньому бізнесу