Прогноз на листопад
У листопаді зберігаються ризики для продовження ослаблення гривні на тлі негативних факторів, що впливають як на настрої нерезидентів, так і на спекулятивні настрої інвесторів в Україні.
Зростаючий дефіцит торгового балансу, дефіцит бюджету і підтримка економіки за рахунок емісії гривні підсилюють загальний тренд. При цьому рекордні рівні захворювань Covid-19 можуть обрушити ділову активність.
Читайте також: Що зіграє на користь гривні в листопаді. Прогноз аналітика
Жорсткий карантин, до якого вже вдаються європейські країни, може бути реалізований і в Україні. В результаті зовнішніх локдаунів, потреба в українських товарах на світових ринках знизиться, що буде стримувати експорт. Цей процес посилиться низьким у порівнянні з попереднім роком урожаєм, що знизить і аграрний експорт. При цьому імпорт в Україну, може зберегтися на колишньому рівні, у зв'язку з закупівлями товарів для поповнення запасів в зимовий період і перед розпродажами в новорічний період.
Читайте також: Чому штормить гривню і що буде з курсом далі
«Нерезиденти продовжать виходити з українських активів, виводити дивіденди і розпродавати цінні папери на тлі розвитку економічної кризи, викликаної пандемією, і обвалом на світових фінансових ринках. Тільки з початку жовтня нерезиденти знизили обсяги вкладень в гривневі ОВДП на 4,9 млрд гривень. Близько 77 млрд гривень ще можуть бути виставлені на продаж. Стримувати такий тиск буде важко, враховуючи слабкість експорту», — зазначає керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.
Читайте також: Чи буде долар по 30 гривень після американських виборів (відео)
Гривня VS Долар
Серед валют колишнього СРСР гривня показала в жовтні не найслабший результат по відношенню до долара. Слабкіше гривні виявився киргизький сом (-2,7% за місяць), вірменський драм (-1,1%) і казахський тенге (-0,7%). Якщо говорити про динаміку з початку року, гривня знизилася до «американця» на 16,7%. За цим показником її «випереджають» російський рубль (-22,0%) і білоруський рубль (-20,2%).