При цьому влада Кіпру не планує відновлювати програму «Громадянство в обмін на інвестиції».

Що кажуть на Кіпрі

«Нас критикує ЄС. Ми не можемо говорити про іншу програму «Громадянство в обмін на інвестиції», особливо про таку, яка у нас [вже] була», — пояснив міністр фінансів.

Константінос Петрідіс передбачив запуск нової програми, однією з вимог якої стане реальне проживання інвесторів на Кіпрі. Також він згадав про інші способи залучення інвестицій на острів.

«Склалося хибне враження, що у Кіпра є тільки ця програма», — сказав Петрідіс. При цьому він звернув увагу, що на Кіпрі діє привабливе інвестиційне законодавство, склався комфортний податковий режим, англосаксонська правова система, а також розвинута інфраструктура.

Читайте також: Громадянство за інвестиції. Експерти назвали кращі програми

Як діяла стара програма

Схема «Паспорт Республіки Кіпр в обмін на інвестиції» діяла таким чином: іноземні мільйонери вкладали в кіпрську економіку €2,5 млн, купували нерухомість у довічне володіння і мали право не проживати в Республіці Кіпр.

Причиною для скасування програми стало розслідування телеканалу Al Jazeera, в якому розповідається про корупційні схеми, пов'язані з отриманням паспортів в обмін на інвестиції.

Кіпрська влада повідомила про скасування з 1 листопада програми надання громадянства за інвестиції. Причиною стали пов'язані з програмою зловживання.

Читайте також:Євросоюз зажадав негайно припинити торгувати європейським громадянством

У 2019 році Кіпр позбавив громадянства 26 осіб, які купили його за схемою «паспорт за інвестиції». Президент Нікос Анастасіадес визнав, що, можливо, деякі «золоті паспорта» були видані помилково.

Бажаєте знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі