Портфель нерезидентів скоротився
За даними НБУ, поточна частка нерезидентів на ринку ОВДП України знизилася до 8,86%, а порівняно з початком року обсяги вкладень знизилися на 37,1 млрд грн, або на 32%.
Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої держпозики України в 2019 році збільшився на 109 млрд грн, або в 18 разів, — до 115,8 млрд грн.
Інвестиції в ОВДП: дохідність 10,5% в гривні
+ 0,2% бонус від «Мінфіну»
Тенденція 3-го кварталу
Істотні відмінності в обсягах окремих випусків розміщень ОВДП на тлі скорочення гривневого портфеля облігацій у нерезидентів говорять про те, що ринок в основному залежить від невеликого числа місцевих покупців з числа держбанків і великих фінустанов.
Частина з них активно використовують в подальшому ці папери для рефінансування в Нацбанку, а частина — просто купує нові облігації при погашенні попередніх випусків в своєму портфелі.
Читайте також: Хто найбільше купив ОВДП в 2019 році
Ця тенденція характерна як для 3-го кварталу, так і для початку 4-го. Навіть незважаючи на невелике зростання прибутковості, поки держоблігації не користуються попитом у нерезидентів.
Нагадаємо
- Мінфін за результатами розміщення ОВДП 27 жовтня 2020 року залучиа до державного бюджету 395,6 млн грн. Це істотно менше, ніж на попередньому аукціоні (7,154 млрд грн).
- Національний банк обговорює з Міністерством фінансів свою участь на вторинному ринку ОВДП. Одна з цілей — підтримка ліквідності.
- Також повідомлялося, що Нацбанк розширив можливості для купівлі державних цінних паперів, в тому числі при їх первинному розміщенні.