Рекордне зростання

Темпи зростання у 3-му кварталі були безпрецедентні, як свідчать дані Мінекономіки США. Експерти пов’язують таку динаміку з тим, що уряд виділив понад $3 трлн допомоги від пандемії covid-19, що сприяло зростанню споживчих витрат. Це найвищі темпи з 1947 року, коли уряд США почав вести статистику за ВВП. І цей показник – один з останніх основних економічних показників перед виборами президента США 3 листопада.

У 1-му кварталі ВВП США скоротився на 5% у річному вимірі. У 2-му кварталі ВВП Сполучених Штатів впав на рекордні 32,9% у річному вираженні.

Проте рівень економіки США залишається нижчим за рівень у 4-му кварталі 2019 року. Крім того, є ознаки того, що сплеск зростання швидко вщухне.

Страхування від covid-19. Виплата до 50 тисяч

Вплив пандемії

Пакет заходів уряду щодо порятунку став рятівним кругом для багатьох підприємств і безробітних. Окремий звіт Міністерства праці США у четвер, 29 жовтня, показав, що за минулий тиждень на отримання державної допомоги по безробіттю подали 751 тис. осіб порівняно з 791 тис. у попередньому періоді. При цьому кількість заявок впала з рекордних 6,867 млн у березні, вони наразі перевищують пік 665 тис., зафіксований під час Великої рецесії 2007-2009 років.

Читайте також: Чому виплати з безробіття від Трампа потягнуть фондовий ринок США донизу

Але державне фінансування вичерпане, і нових вливань в економіку не передбачається. Фондові індекси США показали найбільше падіння з початку вересня на тлі різкого зростання кількості інфікованих covid-19 і невизначеності щодо заходів стимулювання американської економіки.

США очікують дефіцит бюджету цьогоріч у понад $3 трлн через величезні державні витрати на боротьбу з коронавірусом і підтримку економіки.

Нові випадки covid-19 ростуть по всій країні, що спричиняє обмеження, зокрема для роботи закладів громадського харчування. Трохи більше половини з 22,2 млн робочих місць, втрачених під час пандемії, були відновлені, але звільнення тривають.

До речі

  • Десятки мільйонів американців, як і раніше, не мають роботи та понад 220 тис. померли від коронавірусу.
  • З початку поточного року в США вже збанкрутували три банки.

Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».