Організатори відзначили, що ще в 2014 Ідея Банк зробив крок до зміни бізнес-моделі, сфокусувавшись на роздрібному кредитуванні. За останні роки Ідея Банк вийшов на одні з кращих по системі показників ефективності, зокрема таких, як: адекватність капіталу, рентабельність капіталу, рентабельність активів. Ідея банк має диференційовані канали продажів і робить ставку на діджиталізацію сервісів. Зокрема, банк запустив власне фінтех-рішення — цифровий банк О.Bank. Що дає змогу задовольнити потреби клієнтської аудиторії в онлайн-сервісах.

Загалом в рамках конкурсу «Банк года 2020»17 банків та низка страхових компаній отримали відзнаки у ключових номінаціях на своїх ринках.

Партнерами конкурсу виступили профільні громадські організації: експерти-члени клубу в партнерстві з Асоціацією Українських банків (АУБ), Незалежною асоціацією банків України (НАБУ), Університетом банківської справи, Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана (КНЕУ), Американською Торговельною Палатою в Україні, Українською Федерацією Убезпечення (УФУ), Лігою Страхових Організацій України (ЛСОУ), Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ), а також Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній, Всеукраїнською Асоціацією Кредитних Установ (ВАКУ), Українською Асоціацією Платіжних Систем (УАПС).

Критеріями участі у рейтингуванні організатори визначили:

  • Відкритість і доступність інформації про діяльність учасника конкурсу, її достатність
  • Безумовне виконання вимог законодавства, підзаконних актів та нормативних документів Регулятора
  • Бездоганна ділова репутація, відсутність скарг клієнтів і стягнень Регулятора
  • Відповідність принципів діяльності міжнародним стандартам якості
  • Наявність сертифікатів (національних і міжнародних) на відповідність діючих вимог по даному виду діяльності
  • Позитивні аудиторські висновки авторитетних українських і міжнародних аудиторських компаній
  • Ефективність менеджменту в досягненні фінансових результатів
  • Активність власних PR-служб, співпраця з діловими ЗМІ
  • Дотримання принципів добросовісної конкуренції

Процедура визначення лауреатів включала: збір з відкритих джерел інформації про номінанта, її систематизацію та узагальнення, уточнення у Регулятора (у разі необхідності), моніторинг ЗМІ на предмет сформованої та узагальненої громадської думки, про потенційного номінанта, уточнення (в разі необхідності) думки національних і міжнародних аудиторських компаній і рейтингових агентств про банк.