Подальші плани
Протягом наступних трьох років банк планує списати ще 39 млрд грн. Повідомляється, що ця сума може бути відкоригована в бік збільшення або зменшення.
Разом з тим в пресслужбі наголосили, що Укрексімбанк не планує припиняти стягнення за відповідними активами.
Читайте також: Укрексімбанк планує викупити свої євробонди на $ 300 мільйонів
Як повідомлялося, Рада з фінстабільності 30 червня 2020 року затвердила оперативні плани держбанків з непрацюючими активами.
Для Укрексімбанку він передбачає до 2023 року скорочення частки останніх більш ніж удвічі і зниження частки поганих кредитів (NPL) з 57% до 32%.
За рахунок чого скоротять портфелі NPL держбанків
У вересні Рада з фінстабільності схвалила розроблені державними банками плани, які передбачають скорочення їх портфеля непрацюючих кредитів на 305 млрд грн протягом трьох років.
Знизити рівень NPL, накопичених на балансах держбанків, планують за рахунок:
- списання з балансу проблемних кредитів, зарезервованих на 100%. Водночас банки продовжать роботу зі стягненню з боржників;
- реструктуризації життєздатних кредитів;
- стягнення заставного майна з подальшою реалізацією;
- продажу або переуступки прав вимоги за проблемними портфелями.
Читайте також: Ощадбанк готується до продажу NPL на аукціонах
Нагадаємо
- Раніше, в першому півріччі, Ощадбанк списав непрацюючі активи на 22 млрд грн, що дозволило знизити питому вагу поганих кредитів (NPL) у загальному кредитному портфелі з 55% станом на початок року до 48%.
- Цього року Нацбанк встановив для банків вимоги щодо організації процесу управління проблемними активами, висока частка яких визначена одним із системних ризиків для фінстабільності України та одним зі структурних маяків програми співпраці України з МВФ.