Що це означає
Рішення КСУ означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на повну перевірку і моніторинг способу життя, скасування незаконного збагачення і конфіскації активів, придбаних корупційним шляхом, скасування недостовірного декларування.
За даними Лещенко, подання було ініційоване депутатами фракцій ОПЗЖ і «За майбутнє», а проєкт суддям роздали тільки вранці 27 жовтня.
Читайте також: Нульова декларація. Прем'єр розповів, які доходи зобов'яжуть показати
Як відреагували у президента
В Офісі президента України, коментуючи рішення КСУ скасувати кримінальне покарання за недостовірне декларування, заявили, що, «незважаючи на протидію, відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або, в крайньому випадку, відновлені».
На Банковій наголосили, що немає жодного шансу зупинити рух країни до максимальної прозорості і доброчесності в політиці.
Також в ОП відзначили, що чекають повного тексту рішення.
«Усвідомлюємо, що рішення Конституційного суду остаточне й не підлягає оскарженню. Але остаточним і не підлягає оскарженню є також і прагнення України до повноцінного приєднання до європейських та євроатлантичних структур», — відзначили в ОП.
Читайте також: Е-декларування. Кому загрожує кримінальна відповідальність
На Банковій запевнили, що президент Зеленський використовує своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити роботу системи електронного декларування.
Що ще пропонували скасувати депутати
Раніше в КСУ надійшло конституційне подання 48 народних депутатів, які, зокрема, пропонували скасувати:
- декларування неповнолітніх дітей та інших осіб, що живуть з чиновником;
- проведення НАПК моніторингу способу життя чиновників;
- проведення НАПК повної перевірки декларацій;
- доступ НАПК до інформаційних баз даних і державних реєстрів;
- декларування відомостей про нерухомість, незавершене будівництво, цінне рухоме майно, зокрема транспорт, грошові активи й позики, фінансові зобов'язання, витрати й угоди, роботу за сумісництвом;
- декларування відомостей про чужі об'єкти, від яких чиновник має право отримувати дохід;
- публічний доступ до декларацій;
- подання повідомлень про істотні зміни в майновому стані.
Раніше повідомлялося
- Раніше Велика палата Конституційного суду України (КСУ) визнала неконституційним ряд норм Закону «Про Національне бюро України».