За січень-вересень 2020 року платоспроможні банки отримали 37,7 млрд грн прибутку, що на 22% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це розповіла перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю «Ліга».

Рожкова про прибуток банків

Також вона зазначила про ризики нових банкрутств банків, пояснивши, що всі труднощі, які є у деяких невеликих банків, не пов'язані з covid-19, це невирішені проблеми минулих років, серйозні питання до їх бізнес-моделей.

Читайте також: Приватбанк завершив третій квартал з прибутком 21,3 мільярда

«Чи є ризик, що по банках будуть прийняті рішення НБУ? Ризик є, але ми не говоримо про масові випадки. Повнішу картину буде видно за підсумками оцінки якості активів і стрес-тестів на 1 січня 2021 року. Одна із серйозних проблем, характерна для частини банків — непрофільні активи, які були прийняті на баланс за непогашеними кредитами в минулі періоди. Їх потрібно було продавати, але не всі з цим впоралися. з 1 січня 2021 року 25% від балансової вартості таких активів мають бути покриті за рахунок капіталу. Не весь обсяг відразу, але ми хочемо, щоб банки розуміли: цю проблему потрібно вирішувати», — зазначила Рожкова.

Читайте також: Прибуток банків України у серпні скоротився у 1,8 раза

Раніше повідомлялося

Національний банк представив результати роботи банків за 8 місяців 2020 року (січень-серпень).

У першій десятці найприбутковіших банків за підсумками 8 місяців:

Рейтинг стійкості банків за підсумками 2 кварталу

Загалом за січень-серпень платоспроможні банки України отримали 33 млрд грн чистого прибутку, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2019 року. Всього прибутковим був 61 банк з 74 діючих банків.

Платоспроможні українські банки отримали чистого прибутку: в 2019 році — 59,634 млрд грн; в 2018 році — 21,7 млрд грн.

У 2017 році серед 82 функціонуючих банків 19 були збитковими, в 2020 році — 17 збиткових з 75 діючих на ринку.

Збільшити прибуток від депозиту можна завдяки бонусу від «Мінфіну»