Прогноз аналітиків

Зазначається, що такий прогноз аналітиків пов'язаний із низькими ризиками зростання інфляції, пов'язаних зі зниженням активності в четвертому кварталі 2020 року через збільшення випадків covid-19.

За прогнозами JP Morgan, НБУ поки зберігає ставку, але поширення епідемії коронавірусу може призвести до більшого пом'якшення грошово-кредитної політики і зниження курсу валюти.

Читайте також: Банкіри озвучили свої прогнози щодо облікової ставки

При цьому, експерти назвали «невизначеними» терміни відновлення співпраці з МВФ на тлі зриву призначеного на 20 жовтня обговорення у Раді проєкту держбюджету-2021.

Також це пов'язують із відкотом досягнень судової реформи і конфліктом навколо керівництва НБУ.

У JP Morgan вважають, що ці обставини припускають відстрочку другого траншу МВФ за програмою stand by на 2021 рік, але поки зберігають прогноз його отримання в грудні цього року.

Читайте також: Коли кредити стануть дешевшими і до чого тут облікова ставка НБУ

Передісторія

  • 22 жовтня правління Національного банку ухвалило рішення залишити незмінною облікову ставку на рівні 6%.

  • 3 вересня Правління Національного банку ухвалило рішення залишити незмінною облікову ставку на рівні 6%.

  • Цикл зниження облікової ставки почався в квітні 2019 року, коли регулятор знизив її з 18% до 17,5%. Після цього протягом минулого року Нацбанк переглядав її розмір ще кілька разів.

  • 11 червня Правління Національного банку прийняло рішення знизити облікову ставку з 8% до 6% річних. Це найнижчий рівень облікової ставки в історії незалежної України.

  • 23 липня Нацбанк залишив ставку незмінною на рівні 6%.