Юрій Гелетій нагадав, що розробка стратегії участі НБУ в торгах на вторинному ринку ОВДП передбачена Стратегією розвитку фінансового сектору України до 2025 року.
«Наша позиція незмінна, НБУ не приймає участь у фінансуванні бюджетних витрат через купівлю ОВДП на первинному ринку. Водночас ми відпрацьовуємо різні моделі нашої участі на вторинному ринку», — розповів він.
За словами заступника голови Нацбанку, наразі НБУ проводить дискусії з Міністерством фінансів та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку щодо формату участі у вторинному ринку.
Інвестиції в ОВДП з ICU: до 10,5% в гривні та до 3% в доларах США
«Як ми неодноразово наголошували, участь НБУ на вторинному ринку точно не може бути в форматі прихованої емісії і фінансування дефіциту бюджету. Можливо, це буде роль маркетмейкера на вторинному ринку, щоб збільшити його глибину і ліквідність. Це мають бути операції з обмеженим обсягом і спрямовані на розвиток ринку цінних паперів», — розповів Гелетій.
Доступ до ринку відкрито
31 березня 2020 року Рада Національного банку зняла всі обмеження по операціям НБУ на вторинному ринку ОВДП, які діяли з 13 липня 2018 року.
Читайте також: Скільки можна заробити на достроковому продажу ОВДП
Як тоді пояснював член Ради НБУ Віталій Шапран, НБУ зможе проводити операції на вторинному ринку, наприклад, з метою згладжування коливань дохідності.
Читайте також: Нацбанк планує викуп ОВДП на вторинному ринку