Чим аргументує

Гетманцев вважає, що переглядати розмір виплат потрібно, але зробити це одномоментно неможливо.

«Тому ми переглядаємо ці стандарти поступово. До речі, до нашого рішення про підвищення мінімалки до 5 тисяч гривень, третина працівників була за межею абсолютної бідності. Тобто вони заробляли менше, ніж їм необхідно було для фізичного виживання.

Читайте також: «Мінімалку» будуть підвищувати в три етапи. З вересня українці отримуватимуть 5 тисяч

Щомісяця Мінсоцполітики перераховує фактичний прожитковий мінімум. У липні було 5050 гривень, а ми підняли до 5 тисяч гривень. Інакше кажучи, ми не підняли мінімалку до цього рівня, але наблизилися. У наступному році повинні перейти цю мінімальну межу. Підвищення буде на 9,3% », — пояснив депутат.

Читайте також: Зарплатна мінімалка 5 тисяч: чи стануть українці багатшими

За словами депутата, підвищення зарплати може призвести до тінізації економіки — людей почнуть переводити на 0,5 ставки.

«Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тисяч гривень, а не 6,5 тисячі. Тобто, я б зупинився на 6 тисячах гривень», — заявив він.

На запитання про те, що бюджет-2021 передбачає підвищення мінімалки до 6,5 тисяч, Гетманцев сказав:

«Так. Але я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це буде менше впливати і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес».

Читайте також: Збільшення «мінімалки» може призвести до збільшення зарплат «в конвертах» — ЄБА

Як збираються підвищувати мінімалку

Мінімальна зарплата зросла до 5000 гривень з 1 вересня 2020 року.

З 1 січня 2021 року її планують підвищити до 6000 гривень, а з 1 липня 2021 року — до 6500 гривень.

За словами президента, після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив'язаною до мінімальної зарплати.

Читайте також: Женева вводить мінімальну зарплату на рівні $4 тисяч. Нова «мінімалка» втричі вище, ніж в США