Суть програми
Влада Шеньчженя впровадила пілотну програму, в межах якої будуть розподілені 10 млн юанів (близько $1,5 млн за поточним курсом) для тестування криптовалюти Народного банку Китаю (PBoC). Проєкт профінансує адміністрація повіту Луоху.
10 млн юанів будуть розподілені в форматі лотереї, переможцями стануть 50 тис. осіб.
Переможці зможуть активувати гаманець, зареєстрований у Cina Construction Bank, Bank of China, Industrial and Commercial Bank або Agricultural; Bank of China з цифровою валютою на суму в 200 юанів (приблизно $30). Отримані таким способом гроші можна перевести іншій особі або вивести на банківський рахунок. Невикористані кошти спишуться з гаманців після 18 жовтня.
Випробування цифрового юаня відбудуться у великих містах, включаючи Шеньчжень і Сюн'ань. Національна криптовалюта використовуватиметься на зимових Олімпійських іграх 2022 року, які відбудуться в Пекіні.
Читайте також: Китай вводить оплату праці в національній криптовалюта
Раніше
ЦБ Китаю повідомляв, що обробив трансакції на 1,1 млрд юанів ($162 млн) в рамках тестування цифрової валюти. Про це заступник голови регулятора Фан Іфей повідомив на конференції Sibos 2020 року, організованій товариством всесвітніх міжбанківських фінансових каналів зв'язку (SWIFT), передає SCMP.
До речі
Це не перший випадок, коли влада країни роздає населенню цифрову валюту. У грудні 2019 року Венесуела безкоштовно роздала свою криптовалюту петро. Щоб взяти участь в еірдропе, досить було скачати спеціальний додаток і зареєструвати в ньому свій аккаунт і гаманець.
Кожен новий користувач отримував по 0,5 петро, що на той момент дорівнювало близько $30. При цьому отримати криптовалюту могли лише деякі категорії населення - пенсіонери, держслужбовці, військові та ін. Свої петро вони могли обміняти на болівари і вивести на банківський рахунок.
Читайте також: Крістін Лагард розповіла про перспективи цифрового євро
Цифрова валюта стає популярною
- 54% центробанків у світі, що взяли участь в опитуванні Світового банку в 2019 році, на даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
- 32% поки не вивчали питання.
- Тільки 15% після проведення досліджень прийняли рішення не випускати CBDC.