Американська нерівність
Пандемія коронавірусу посилила нерівність в США. Нові дані Федрезерву (ФРС) США за І півріччя 2020 року свідчать про різкий розрив у статках за расою, віком і класом. У той час як 1% найбагатших американців мають сукупний власний капітал в розмірі $34,2 трлн, на частку найбідніших 50% населення, а це близько 165 млн людей, припадає лише $2,08 трлн.
Статки 50 найбагатших людей країни, згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, становить майже $2 трлн, що на $339 млрд більше, ніж на початок 2020 року.
Причина нерівності
Однією з ключових причин нерівності в рівні добробуту полягає в тому, що переважна більшість американців не отримують вигоди від зростання цін на акції. Згідно з даними ФРС, найбагатший 1% населення США володіє більш ніж 50% акцій корпорацій і паїв пайових інвестиційних фондів. Наступні 9% найбагатших володіють більш ніж третиною позицій в капіталі – це означає, що 10% найбагатших американців володіють більше 88% акцій.
Дані ФРС також показують, що покоління «міленіалів», що народилося між 1981 і 1996 роками, контролює всього 4,6% багатства США, хоча вони є найбільшою групою представників робочої сили країни.
Читайте також: Як змінилися статки найзаможніших людей під час пандемії. Рейтинг країн
Як і в країні в цілому, багатство молодих американців зосереджено всього в руках декількох людей. Три «міленіали» – співзасновники Facebook Марк Цукерберг і Дастін Московіц, а також спадкоємець Walmart Лукас Уолтон – особисто контролюють один з кожних $40, що належать їх поколінню.
«Пандемія ще більше збільшує розрив в багатстві і економічній мобільності», – голова ФРС Джером Пауелл, попередивши, що відновлення країни буде слабшати без додаткової державної допомоги.
«Тривалий період невиправдано повільного прогресу може продовжувати посилювати існуючі диспропорції в нашій економіці», додав він.
Згідно з даними ФРС, білі американці володіють 83,9% національного багатства в порівнянні з 4,1% чорношкірих. У той час як частка білих американців в загальній чисельності дещо знизилася в міру того, як нація стає більш різноманітною, у чорношкірих частка залишилась такою ж, як в 1990 році.
З 25 найбагатших американців тільки один не білий – Ерік Юань, головний виконавчий директор Zoom Video Communications, чиї статки в цьому році зросли майже в сім разів і склали $24,2 млрд.
Читайте також: Рейтинг дорожнечі життя в країнах світу. Україна — поряд з Руандою
«Бебі-бумери» володіють більшою частиною багатства США – $59,6 трлн, що вдвічі перевищує суму у $28,5 трлн «покоління X» і більш ніж удесятеро разів перевищує $5,2 трлн у «міленіалів».
Дані ФРС показують, що представники «покоління X», що народилися між 1965 і 1980 роками, в останні роки домоглися певного прогресу в нарощуванні багатства, подвоївши свій сукупний капітал з середини 2016 року.
Статки зростають
Нове дослідження показало, що загальні статки мільярдерів підскочили більш ніж на чверть у розпал коронавірусної кризи – до $10,2 трлн в період з квітня по липень цього року.
Число мільярдерів в усьому світі також досягло нового максимуму – 2189, в порівнянні з попереднім рекордом у 2158 в 2017 році.
При цьому найбільша частка мільярдерів проживає в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».