Редакція запитала у читачів, чи досягне в жовтні курс долара позначки 29 грн/$, а євро — 34 грн за євро та запропонувала три варіанти відповідей:

  • Котирування євро та долара досягнуть і можливо перевищать 29 грн/$ і 34 грн за євро.

  • НБУ утримає курс на поточному рівні 28,3 грн/$ і 33,3 грн за євро.

  • Ні. Котирування опустяться нижче рівня 29 грн/$ 34 грн за євро.

Опитування проводили з 1 по 6 жовтня, в ньому взяло участь 876 осіб.

Читайте також: Скандали в Нацбанку: що буде з курсом

Що буде з курсом в жовтні

На валютному ринку збережуться девальваційні очікування, і гривня продовжить падати, однак інтенсивність ослаблення знизиться.

У жовтні, до продажу валюти підключаться аграрії, а імпортери, навпаки, знизять активність, після закупівель в вересні.

Нерезиденти мають істотний вплив на ринок, продовжуючи виводити свої інвестиції через продаж облігацій внутрішньої державної позики України (ОВДП) і дивіденди. Інвестори втрачають свій інтерес до покупки боргових паперів з прибутковістю нижче 10%, і покупцями на ринку залишаються державні банки.

Читайте також: Перша декада жовтня: чи варто побоюватися різкої девальвації гривні

«Така ситуація не дозволяє повноцінно фінансувати дефіцит бюджету, в результаті чого Національний банк змушений вдаватися до емісії гривні. Це в свою чергу посилює інфляційні очікування і запускає механізми зростання цін реального ринку, що ще більше тисне на гривню і відвертає інвесторів від низькодохідних держоблігацій», — зазначає керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

За словами експерта, НБУ стримуватиме коливання і девальваційні атаки на ринку через інтервенції та викуп валюти.

У той же час, ситуація на зовнішніх ринках залишається для гривні сприятливою: ціни на зернові культури знаходяться на високому рівні; ціни на соняшникову олію хоч і впали, але утримуються на рівнях серпня. Сприятливими для експортерів залишаються і ціни на залізорудну сировину.

Читайте також: Хто винен у девальвації гривні?

Погіршує ситуацію для гривні ймовірність того, що аграрії не зможуть виконати зовнішньоторговельні контракти через низький урожай, і знизять пропозицію валюти на ринку.

Майбутні вибори президента США можуть зробити істотний вплив на динаміку американського долара на світових ринках.