Вчорашні активні покупки валюти іноземцями в поєднанні з посиленням напруженості в керівництві Нацбанку, що в кінцевому підсумку вилилося в оголошення догани і заяві про недовіру двом членам правління НБУ- Катерині Рожкової та Дмитру Сологубу — посилило нервозність на міжбанку.

«Гроші люблять тишу» і події, що відбуваються серед топ-менеджменту головного банку країни провокують з одного боку — збільшення спекулятивних ігор навколо курсу, а з іншого — частково нервують іноземних інвесторів, які і без цього активно виходять з українських ОВДП. Зростання попиту на валюту з боку нерезидентів здатне істотно змінювати розклад сил на торгах і впливати на котирування міжбанку. Як би не закінчився зараз конфлікт в Нацбанку — це не додає впевненості учасникам ринку в подальших перспективах гривні.

Відео: Борги України: що буде з доларом та євро

Швидше за все, сьогодні продовжаться спекулятивні спроби розігріти курс на новинах з НБУ і саме поведінка регулятора в найближчі дні буде головним орієнтиром для ринку.

Найімовірніше, Нацбанк продовжить ту ж саму тактику виходу на ринок з продажем долара в моменти браку валюти на міжбанку з метою згладжування курсових коливань. І робити це буде оперативно, щоб не підігрівати ажіотаж. Періодично «допомагати» йому буде і Укргазбанк, який давно вже помічений з продажем валюти у важкі для гривні періоди. За фактом, держбанк буде продавати валюту НАК Нафтогазу (тобто теж держкомпанії), а основними її покупцями будуть нерезиденти за рахунок тієї гривні, яка у них буде накопичуватися за рахунок операцій з продажу ОВДП на вторинному ринку та відсотків, одержуваних за раніше розміщеними паперами. До них періодично будуть приєднюватися і місцеві великі імпортери. Експортери ж навпаки — намагатимуться поки притримувати валютну виручку в надії на подальше зростання котирувань.

Дефіцит пропозиції на фоні періодично багато в чому штучно створеного зростання попиту і ажіотажу — ось один з можливих сценаріїв розвитку подій в найближчі пару днів. Психологічний тиск на гривню на новинах з НБУ в поєднанні з активною скупкою валюти нерезидентами — сьогодні головна загроза для нацвалюти. У цій ситуації Нацбанку доведеться швидко і оперативно виходити на торги з інтервенціями з продажу долара, щоб показати ринку, що все під контролем.

Паралельно з цим, у вівторок тренд на валютному міжбанку буде повністю залежати від завдань і курсових інтересів найбільших місцевих гравців, яким потрібна гривня для фінансування своєї поточної господарської діяльності. За прогнозами «Мінфіну» обсяги торгів у вівторок будуть знаходитися у межах $ 140-200 млн при здійсненні до 540-600 угод.

У зв'язку із знервованністю на міжбанку — готівковий ринок буде змушений ще більш оперативно реагувати на поведінку котирувань на торгах.Спред між купівлею / продажем по євро буде перебувати у більшості обмінників фінкомпаній у межах 20-25 копійок, а по долару — до 20 копійок.

Частково на ресурсний і валютний ринки сьогодні та завтра вплине і проводимий 6 жовтня аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Після консультацій з первинними дилерами чиновники цього разу залишили до розміщення облігації в гривні на всі раніше передбачувані терміни в 112,357 і 861 день та в доларі на 183 дня (зазвичай вони скорочують один-два терміну розміщення). Саме присутність валютних паперів може суттєво збільшити загальні надходження до бюджету від цього аукціону. Основними покупцями гривневих облігацій залишаться держбанки і місцеві великі фінустанови, а ось на валютні облігації можливий попит і з боку окремих нерезидентів, які «не бояться» кадрових розборок в НБУ.

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 6 жовтня будуть у межах: долар — коридор 28,30 — 28,55 гривень, євро — коридор 33,20 — 33,70 гривень.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар — коридор покупок і продажів 28,20 — 28,65 гривень, євро 32,85 — 33,60 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 28,20 — 28,45 і продаж 28,48 — 28,60 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,35 — 28,43 гривень та продаж 28,46 — 28,55.

Хочете знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі