«Щоб не шкодити розвитку країни, фіскальна політика завжди повинна ґрунтуватися на видатковій частиниі державного бюджету України, що складена реалістично, і насамперед забезпечувати здійснення неупередженого контролю за дотриманням адекватних податкових правил», — закликає виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.

Очікування ЄБА

«Прагнення представників держави за будь-яку ціну отримати від бізнесу якомога більше податків, для чого впроваджують обтяжливі обмеження, підвищують ставки оподаткування або розширюють базу, ігноруючи при цьому принципи стабільності податкового законодавства, шкодить сталому розвитку країни», — йдеться у повідомленні ЄБА.

Читайте також: МВФ назвав два чинники, через які економіка України падає більше, ніж у інших країн

З ухваленням законопроєкту у бізнесу виникнуть такі застереження:

  • обмеження права на перенесення податкових збитків на 5 років, починаючи зі збитків 2016 року;
  • заборона на зменшення бази оподаткування на прибуток підприємств на суму відсотків на користь нерезидентів до моменту їх фактичної оплати;
  • запровадження оподаткування винагород нерезидента від надання брокерських, комісійних або агентських послуг за межами України;
  • надання контролюючим органам права на отримання інформації про стан рахунків платника податків;
  • спрощення процедури стягнення податкового боргу;
  • скасування мораторію на проведення перевірок на період дії карантину;
  • збільшення акцизного податку на лікеро-горілчані вироби на 11,6%;
  • відсутність механізму виплати акцизного податку для рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Читайте також: Податки в Україні

Передісторія

15 вересня в парламенті зареєстровано законопроєкт № 4101, що вносить значну кількість поправок до Податкового кодексу та деяких інших законів України.

14 вересня Кабмін затвердив зміни до Податкового кодексу та деяких інших законів України в частині забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Міністерство підкреслило, що проєкт закону розроблено з метою збільшення надходжень до держбюджету в 2021 році.

Запропоновані Міністерством фінансів зміни до Податкового кодексу містять ресурсні норми, норми щодо поліпшення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування.